24 Haziran Seçimlerinin Sigorta Sektörüne Etkisi

24 Haziran Seçimlerinin Sigorta Sektörüne Etkisi gözle görülür şekilde olmasa da daha sonraki dönemlerde etkli olacaktır.

Daha önceki seçim sürecinde 12 nisan’da köklü bir değişiklik yaşanmıştı. Bu değişiklik sonucunda bir çok sigortası olmayan araç sigorta yaptırmış sigorta şirketleri az da olsa zarar açıklamıştı.

İlerleyen dönemlerde sigorta şirketleri aylık yapılan zamlarla durumu eşitledi gibi gözükmektedir. 24 haziran seçimlerinde de aynı beklenti içine girilmiştir. Fakat yaşanan dolar yükselmesi piyasanın sıkışması ve yeni zamlar ile sigorta sektörü de olumsuz etkilenecek gibi gözükmektedir.

Sigorta Sektöründe ki Seneye Kaç Para Çıkar Belirsizliği

Müşterilerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi bu yıl bu kadar çıktı ama seneye düşer mi ? Sigorta sektöründe fiyatların bazen ay içinde bile revize edildiği düşünülürse bu çok zor bir sorudur.

Poliçede Yıl içinde Hasar Olmazsa Sigorta Fiyatı Düşer mi ?

Hasar yapılmadığı yıl müşteriler hep bir düşüş beklemektedir. Yaşanan zamlar ile birlikte sigorta fiyatlarının zamlanması gayet normal bir süreçtir. Örnek olarak geçen yıl 100 tl ödenen ve hasar yapmayan müşterinin beklentisi seneye 50 tl ödemektir. Böyle bir beklenti içine giren müşterilere bunu anlatmak ve sigorta satışı yapmak acentelerin en çok zorlandığı alanlardır.

sigortada kalan para sorgulama

Sigorta Yaptırdım Hasarım Yok Param Boşuna Gitti Mantığı

Sigorta yaptırmak kendimizi ve zarar verme ihtimalimiz olan üçüncü kişileri teminat altına almaktır. Hasar yapmadım boşuna para verdim sözü sigorta mantığına tamamen aykırı bir sözcüktür.

Zorunlu poliçeler dışında sigorta satışı acentelerin zorlandığı branşlarda olmaktadır. Sigorta ihtiyaç ve bu ihtiyacı karşılamak için acenteler sigortanın önemini çok iyi anlatmak zorundadır.

Zorunlu Poliçeler Yaptırılmaz ise Gecikme Zammı Uygulanır mı ?

Vatandaş olarak sigorta yapmak bizim görevimizdir. Zorunlu poliçelerimizi yaptıralım. Zorunlu trafik sigortasında poliçemizi yaptırmadığımız her ay fiyatı artmaktadır.

Fiyatı artan poliçeler size maddi olarak zarar vermektedir.Trafik Sigortanızı en ucuz fiyat ile yapmak için Trafik Sigortası Teklif Al Formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha önce aracınız var ve poliçesi bitiyor ise Hızlı Trafik Sigortası Teklif Al formunu doldurarak hemen bütün sigorta şirketlerinde karşılaştırma yaparak en ucuz fiyatı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir