34 bin 25 taşıt daha trafiğe çıktı / Sıfır araç Sigortası

Şubat ayının motorlu kara taşıtları istatistikleri belli olurken, 34 bin 25 taşıtın trafiğe yeni kayıt yaptırdığı görüldü. Ancak bu rakam geçen yılın Şubat ayına göre yüzde 45.8 azalış gösterdi.

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, motorlu kara taşıtlarına yönelik yapılan araştırmayı inceledi. PRNet’in Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre; Şubat ayında 34 bin 25 taşıtın trafiğe yeni kayıt yaptırdığı görüldü.

Trafik Sigortası Teklif Al Kolay Kullanım Ekranı

Sbm Teklif Al ekranı ile sıfır araçlarınıza sigorta teklifi alamamaktasınız. Onun yerine Trafik Sigortası Teklif Al ekranını kullanarak kolayca Sigorta Teklifi alabilirsiniz.

En çok alım otomobillerde

Böylelikle Şubat ayı itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı 22 milyon 940 bin 636 oldu. Toplam araç sayısının da yüzde 54.3’ünü otomobiller oluştururken; yüzde 16.4’ünü kamyonet, yüzde 14’ünü motosiklet, yüzde 8:2’sini traktör; yüzde 3.7’sini kamyon ve yüzde 2.1’ini minibüs yüzde 1’ini ise otobüsün oluşturduğu kaydedildi.

Şubat ayında trafiğe kayıt yaptıran taşıt sayısının da bir önceki aya göre yüzde 48.8 azaldığı gözlenirken, geçen yılın aynı ayına göre de yüzde 45.8 azalış gösterdiği saptandı.

Haber sayısında büyük düşüş

PRNet ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya incelemesinde, konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2019 yılının sadece Şubat ayında taşıtlarla ilgili yazılı basında bin 624 haber çıkışı tespit edildi. Bu rakam 2018 yılında ise 16 bin 170 olarak kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir