Açık Hasar Dosyası Trafik Sigorta Fiyatını Etkiler mi ?

Açık Hasar Dosyası Trafik Sigorta Fiyatını Etkiler mi ? sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Açık hasar dosyası sigorta fiyatını etkiler. Trafik sigortası fiyatları yenileme döneminde hasarlı olması durumunda fiyatları yükselmektedir. Açık hasar doyaları kapanması için sigorta şirketinin hasar bölümüyle irtibata geçilmelidir.

Sigorta acenteniz sigorta yenileme döneminde bunu size bildirmektedir. Sigorta acenteniz genel merkezi ile irtibata geçerek hasar dosyanızı geçici olarak kapattırabilmektedir.

Geçici olarak kapatılan hasar dosyalarınız sonucunda daha uygun fiyatlı trafik sigortası primleri çıkmaktadır. Açık hasar dosyası sigorta şirketlerinin yenileme döneminde zorlandıkları işlemler arasındadır.

Açık Hasar Dosyası Neleri Etkiler ?

Açık hasar dosyası olan trafik sigortalarında sigorta iptali yapılamaz. Sigorta iptali yapabilmek için genel merkez ile iletişim kurmak gerekir.

Açık hasar dosyası var ise yenileme yapılırken hasarsızlık indirimi kullanılamaz. Hasarsızlık indirimini kullanabilmek için suçun sizde olmadığı hasar sonucunda genel merkeze başvuru yaparak dosyanın geçici olarak kapatılmasını istemek gerekir. Geçici olarak kapanan hasar dosyası ile trafik sigortanızda ki hasarsızlık kullanılarak uygun fiyatlı trafik sigortası fiyatı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir