Allianz Sigorta

Allianz sigorta,dünyanın en güçlü finans topluluklarından olan Brand Finance “Global 500” araştırmasına göre dünyanın en değerli sigorta markası olarak seçilmiştir.

Allianz Sigorta Hakkında

1 Eylül 1923’te İtalyan sigorta şirketi Riunione Adriatica Di Sicurta’nın Şark Sigorta’yı kurdu ve 1974 ılında Şark Sigorta, Koç Topluluğu bünyesine katıldı.
1988 senesinde Allianz, Japon sigorta şirketi Tokio Marine ile birlikte Şark Sigorta’ya ortak oldu. 1991’de de Şark Hayat Sigorta kuruldu.

1998 yılında Koç Allianz Sigorta ve Koç Allianz Hayat Sigorta olarak isim değiştiren iki şirket, 2008 yılında Allianz’ın Koç hisselerini devralmasıyla, Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik ünvanlarıyla faaliyet göstermeye başladı. 2013 yılında Allianz Grubu Türkiye’ye yeni bir yatırım yaparak Yapı Kredi Sigorta ve Yapı Kredi Emeklilik şirketlerini bünyesine kattı.

2013 yılının Ekim ayında Yapı Kredi Emeklilik, Allianz Yaşam ve Emeklilik olarak isim değiştirdi. 2014‘te ise Allianz Sigorta ve Yapı Kredi Sigorta şirketlerinin birleşme süreci tamamlanarak elementer sigorta faaliyetleri Allianz Sigorta çatısı altında toplandı.

Allianz Sigorta trafik sigortası teklifi alabilirsiniz. Bütün sigorta şirketlerinden fiyat almak için Sbm Hızlı Teklif al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Allianz Sigorta Hangi branşta hizmet gösteriyor

Faliyet gösterdiği sigorta çeşitleri;
Araç Sigortaları,Özel Sağlık Sigortaları,Ev Sigortaları,İşyeri Sigortaları,Seyahat Sağlık Sigortaları,Kurumsal Sigortalar,Sorumluluk Sigortaları,Nakliyat ve Havacılık Sigortaları,Tarım Sigortaları,Yazar Kasa POS Sigortası olarak hizmet vermektedir.

Allianz Sigorta Yenilikleri

Allianz Sigortanın Sağlık sektöründe yaptığı yeniliklerden en önemlisi Dr. Allianz hizmetidir.

Dr. Allianz Nedir?
Deneyimli doktor ve hemşirelerden oluşan kadrosu ile 7/24 çalışan sadece Allianz sağlık sigortalılarına hizmet veren ücretsiz bir sağlık danışma hattıdır.

Sigortalılarımız sağlık konusunda bir profesyonele danışma ihtiyacı duydukları her anda danışma hattını arayarak, tıbbi konularda danışmanlık ve destek alabilirler.
Dr.Allianza nasıl ulaşabilirim?

Ücretsiz danışma Hattı 444 91 17 ve Allianz mobil uygulamasından ulaşılabilir.
Sadece Allianz Sigorta sağlık poliçesi sahibleri yararlanabilir.

Allianz Sigorta son yapılan 12 nisan tavan fiyat uyulamasından sonra ekranda fiyat vermekte fakat poliçelendirme esnasında risk oranına göre poliçelendirme yapmaktadır.Bu politika sonucunda her poliçeyi kesmemekte ve ekstra ürünler ile müşterilerine farklı hizmetler sunmaktadır.

Acil İletişim hattı – ( 0850 399 99 99 )

Hasar Dosyası Görüntüleme

Hasar dosyası görüntülemek için Allianz sigorta internet sitesinde kolayca sorgulama yapabilirsiniz.

Eksper raporu sorgulamak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Canlı Destek

Allianz sigorta canlı destek ile kolayca hizmet alabilirsiniz. Canlı destek sayesinde sorunlarınızı zaman kaybetmeden çözebilirsiniz.

Anlaşmalı Kurumlar Oto ve Sağlık

Anlaşmalı kurumlar listesini internet sitesinde kolayca bulabilirsiniz. Bunun yanında acil hizmet hattını arayarak yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir