Arabam Ne Kadar Eder ? Kasko Değeri Formu

Arabam ne kadar eder Kasko değeri Formu nasıl Sorgulanır ? en çok yanıt aranan soruların başında gelmektedir.

Kasko Değeri Formu uygulamalarıyla bu değeri aşağı yukarı bulmak mümkündür. Sbm tarafından Kasko değer listesi yayınlanmaktadır. Kasko değer listesinde araçlar markası , model yılı gibi kriterlere göre sıralanmaktadır.

Kasko Değer Listesi Uygulamaları

Kasko Değerini öğrenmek günümüz teknolojisinde çok kolay. İnternet sitesi üzerinde marka model bilgilerini girdiğinizde istediğiniz fiyat bilgisine kolayca ulaşabilirsiniz. Kasko değer listesine ulaşmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kasko değer listesinde her model araç için listeleme yapılmaz. Listede bulunmayan araçlar için sahibinden vb. internet sitesi gibi birçok uygulama üzerinden araştırma yapılmaktadır.

Arabamdaki Hasar Kaydını Nereden Öğrenebilirim

Araçlardaki hasar kayıt tutarlarını ve değişen parçalarını öğrenmek için hasar sorgulama servisleri aktif olarak kullanılmaktadır. Daha önceki dönemlerde sigorta acenteleri tarafından tramerden sorgulama yapılmaktaydı.

Tramer sorgulamasını kısıtlayan devlet tramer aracılığı ile yapılan sorgulamalardan ücret talep etmektedir.

Aracınızdaki hasar kayıtlarını ve değişen parçaları öğrenmek için Hasar kaydı sorgulama yazımızı okuyabilirsiniz.

Hasar Kayıtlı araba Alınır mı ?

Araçların büyük şehirlerde yaşanan yoğunluk sebebiyle hasar görmeme ihtimali çok düşüktür. Yapılan araştırmalarda piyasada hasar kaydı olmayan araba neredeyse yüzde 10 oranlarındadır.

Hasar kayıtlı araba satın alırken dikkat edilmesi gereken ana faktörler araçların hasar kayıt bedelleri ve hangi parçalarının değiştiğidir. Değişen parçalarda orjinal mi yoksa yan sanayimi kullanılmış analiz etmek gerekir.

Kasko Değeri Formu aracılığı ile öğrenemediğiniz araç bedellerinizi aracınızı ekspertize soktuğunuz noktalarda sorabilirsiniz. Araç ekspertiz noktalarında aracın yaşı ve km yanında hasar oranları ve diğer parçalarının boya olup olmadığı incelenir. Bu inceleme sonucunda Aracınızın tam değeri ortaya çıkmaktadır.

Kasko Satın Aldığımda Poliçede Araç Bedelim Gözükür mü ?

Günümüz Kasko poliçelerinde araç bedeli gözükmemektedir. Yaşanana hasarlar sonrasında aracın pert olması durumunda sigorta şirketleri araştırma yaparak 3 farklı firmadan fiyat alırlar ve sigortalıya bir fiyat belirtirler.

Verilen bu fiyat sonucunda aracın bedelini sizde araştırmak isteyebilirsiniz. Bu araştırmayı yaparken aynı km ve molde yılına bağlı olarak sahibinden ikinci el araba platformuna bakabilirsiniz. Bunun yanında sitemizde bulunan Kasko Değer sorgulama yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir