Auto King ” Mini Onarım” Hizmeti Ekonomiye Destek

Son günlerde ülkemizde yaşanan ekonomik problemler şirketleri yeni iş yapma türlerine yönlendirdi.

Servis sektöründe faaliyet gösteren Auto King de başlattığı Değiştirmeyelim, Onaralım kampanyası ile dövizin içeride kalmasını ve bu sayede ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Mini Onarım Hizmetleri Nasıl İşliyor ?

Türkiye’nin son dönemlerde ekonomide yaşadığı sıkıntılar, birçok şirketi ülke kaynaklarını daha iyi kullanmak üzere harekete geçirdi. Özellikle servis sektöründe faaliyet gösteren şirketler araç tamirlerinde eşdeğer parça kullanma taleplerini bu dönemde daha yüksek sesle dile getirirken, yeni kampanyalar da birbiri ardına geliyor.

Auto King “Mobil Parça Onarım Operasyonu” ile 2001 yılından bu yana ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Auto King Genel Müdürü Ertuğrul Bul göreve geldiği günden itibaren kampanyasını sürekli tekrarlıyor “Değiştirmeyelim, Onaralım” .

Mobil Parça Onarım hizmetine ağırlık vereceğini belirtti. Kampanyanın öncelikli amacı; ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve bu kapsamda ülkenin dövizinin yurt dışına gitmesine engel olmaktır.

İthal Mal Yerine Yerli Parça Kullanmak Ne Kadar Avantajlı

Bu dönemde ithal mal getirmeyip tüketiciyi eş değer parça kullanmaya yöneltmek gerektiğine dikkat çeken Bul şöyle belirtiyor ; Devalüasyonun bu kadar yüksek olduğu bir dönemde yurt dışından mal ithal etmektense yapabileceğimiz kadarıyla hasarlı araçları tamir edelim onaralım diyoruz.

Yurt dışına kaynaklarımızı ve dövizlerimizi göndermeyelim bu israf olur.Çünkü bu işleri içeride yapabilecek çok ciddi sayıda teknik personel var.

Sadece Auto King Değil Bir Çok Servis Var

Sadece Auto King için söylemiyorum. Türkiye otomotiv sektörünü yan sanayi ve işçilik diye değerlendirdiğimizde Avrupa’ya nazaran hem ucuz, hem de çeşitli imkânlar var.

Bu sayede sektör olarak, biz de ekonomiye katkı sağlamış oluyoruz. Bu noktada tüketiciye büyük görev düşüyor” yorumunu yapıyor.

Auto King Genel Müdürü Ertuğrul Bul Değişimin Öncüsü Oldu

Ağustos ayı içinde Auto King’in Genel Müdürü olarak göreve başlayan Ertuğrul Bul, işe oldukça hızlı başladı. Öncelikle şirketin organizasyon yapısını yenilemek için çalışmalara başlayan Bul, bir yandan da şirketin yurtdışı servis noktalarının sayısını artırmak için şimdiden kolları sıvadı. Bugün 45 şehirde 54 servis merkezi ile hizmet veren Auto King Türkiye dışında da Kuzey Kıbrıs ve Yunanistan’da hizmet veriyor.

Auto King En yakın Servis Hizmetlerini bulmak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Auto King Mini Onarımla Kasko Poliçem Bozulmadan Hizmet Alabilirmiyim ?

Auto King hizmeti almak için aracınızı servislere götürüp ekspertiz yaptırın ve kasko poliçenizi bozmadan birçok ayrıcalıklı hizmetten yararlanın. Aracınıza ekspertiz yapıldıktan sonra gerekli şartlar yerine getirilirse hemen mini onarım hizmetinde yararlanabilirsiniz.

Gerekli Şartlar Auto King internet sitesinde detaylı olarak anlatılmıştır. Örneğin aracınızın tamponunda 5 cm ‘e kadar olan çizikler mini onarım hizmetine girmektedir. Bu 5 cm şartını geçerse tabiki mini onarım hizmetinden faydalanamazsınız.

Onaralım Değiştirmeyelim Bilincini Çok Önemli

Onaralım, değiştirmeyelim sloganı ile tüm servis merkezlerine gelen müşterilerini bu konuda yönlendirmeyi hedeflediklerini belirten Bul kampanya ile ilgili şu bilgileri verdi: Onaralım değiştirmeyelim.  Tüketici açısından baktığımızda da oldukça yararlı bir uygulama olacak.

Aracın Parçası Değişince Değeri Düşüyor

Örneğin; ben 2009 yılında aldığım bir aracı satmak için ilan vermiştim. Beni arayan müşteriler hep parçası değişti mi diye soruyordu? Ben de hayır bir hasarı var ama onarıldı diyordum.

Çünkü araçta parça değiştiyse değeri birden bire düşüyor. İşte bu nedenle ortaya koyduğumuz onaralım, değiştirmeyelim mesajının arkasında tüketici açısından araçlarının değerinin korunacağı mesajı var. Bu bilinci müşterilerimizde yerleştirmek istiyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir