Bitcoin ile Sigorta Ödemesi

Bitcoin ile sigorta ödemesi yapmak yakın zamanda duyduğumuz bir çok yenilikten biridir.

Kripto paralar arasında en büyük olanı Bitcoin’dir. Yakın zaman içinde bir çok ödeme noktasında Bitcoin ile ödeme seçeneği aktif hale gelmiştir.

Bitcoin ile yada daha geniş anlamda kripto para ile ödeme yapmak çağımızın da çok rastlanan bir sorudur. Sigorta şirketleri her zaman teknolojiyi kullanmak ve yeniliklere öncülük etmek zorundadır.

Çağımızda çok değişken olan teknoloji hızlı ilerlemektedir. Sigorta şirketlerinin yeni ürünleri kullanmaları ve bu konuda öncü olmaları beklenmektedir. Yakında sigorta şirketlerinin ödeme konusunda farklı yatırımları yapmak zorundadır.

Farklı ödeme yöntemleriyle Trafik Sigortası Teklifi Almak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

Bitcoin Sigortası Yapan Sigorta Şirketleri

Dünya da Mitsui Sumitomo Insurance firması olarak hizmet veren sigorta şirketleri başında gelir. Dünya üzerinde bir çok sigorta şirketi bulunmaktadır.

Bu sigorta şirketleri teknoloji ile iç içe olmak zorundadır. Teknolojinin gelişmesi ile ödeme yöntemleri de değişmektedir. Değişen piyasa koşullarında ödeme koşulları ile kripto paraları artık ödeme yöntemlerinde kullanılmaktadır.

bitcoin-ile-alinan-hizmetleri-sigortalamak
bitcoin-ile-alinan-hizmetleri-sigortalamak

Bitcoin ile Alınan Hizmetleri Sigortalamak

Dünya üzerinde bitcoin ile alınan hizmetler her geçen gün artmaktadır. Bitcoin kullanımı arttıkça yapılan işlemlerdeki risklerde artmaktadır. Bu risklerin teminat altına alınması gerekmektedir.

Değişen piyasa koşullarında bu riskleri üstlenecek kurumlar sigorta şirketleridir. Sigorta şirketleri Bitcoin ile yapılan işlemleri sigortalamak adı altında yeni ürünler geliştirmiştir. Bu ürün ile bitcoin ile yapılan işlemler teminat altına alınmaktadır.

Teminat altına alınan işlemler de bu işlemi yapan kimsenin uğradığı zarar ortadan kaldırılmaktadır. Gün geçtikçe bu sigorta ürünleri çeşitlenmektedir.

bitcoin-uretimi-risklimi
bitcoin-uretimi-risklimi

Bitcoin Üretimi Riskli mi?

Bitcoin üretimi her ne kadar riskli olduğu söylenmese de belirli bir risk oranı vardır.Herhangi bir karşılığı olmayan digital bir para birimidir.

Dünya üzerinde bitcoin’den sonra bir çok digital para birimi ortaya çıkmıştır. Bazı digital paralarda günlük yüzde 50’ye yakın dalgalanmalar olmaktadır.

Digital paraların takibi olmadığı için risk oranı büyüktür.Digital para piyasasında spekülasyonlar fazla olduğu için bir anda zengin olunabildiği gibi bir anda batmak mümkündür.

Digital paraların hayatımıza girmesi kaçınılmazdır. Devletlerin son dönemlerde çalışmaları büyük oranda hızlanmıştır.

Bitcoin Türkiye Hakkında

Bitcoin Türkiye’de yakında geçerli bir para birimi olabilir. Borsa İstanbul Bitcoinin alt yapısını oluşturan blockhain hakkında araştırma grubu kurduğunu belirtmektedir.

Bu araştırma grubu Bitcoin hakkında gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra kullanımı Türkiye’de yasal hale gelecektir.

Türkiye’de bitcoin kullanılmaya başlanması sektörleri olumlu veya olumsuz etkileyecektir. Bitcoin sektörlerin uluslararası iş yapması konusunda olumlu olarak görülmektedir. Para transferinde az maliyet vaat etmektedir.

Takibini kolaylaştıracak yöntemlerle kullanımı şimdilik zor görünmekte fakat gelişen teknoloji ile yakın gelecekte bu konununda değişeceği malum.

bitcoin-ile-alisveris-güvenli-mi
bitcoin-ile-alisveris-güvenli-mi

Bitcoin İle Alışveriş güvenli mi ?

Bitcoin ile alışverişin belirli kuralları vardır. Bu kurallar çerçevesinde güvenli olduğu söylenmektedir.

Hackerler bilgisayarlara sızarak bu alışverişi tehlikeye düşürmektedir. Bunun sonucunda güvenlik zafiyeti oluşmaktadır.

Güvenli olmayan sitelerden alışveriş yapılması durumunda zarar görülmektedir.

Bitcoin olarak herhnagi bir güvenlik açığı olmadığı defalarca test edilmiştir fakat kişisel güvenlik önlemleri almayan bilgisayarlarda bunu söylemek mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir