Değer Kaybı Dosyanızı Kendiniz Hazırlayın

Değer kaybı tazminatında avukatlara çok dikkat etmek gerekir.

Bir acente tarafından gerçek yaşanmış bir olaydır. Bir sigortalı kaza sonrası aracını servise bırakıyor. Servis de aracın sahibinin bilgilerini işbirliği içindeki işsiz avukatlardan biri ile paylaşıyor. Avukat servisten aldığı bilgi doğrultusunda sigortalıyı arıyor ve değer kaybı davası başlıyor.

Servisler İşsiz Avukatlara Değer Kaybı Dosyası Buluyor

Aracınızın değer kaybı var diyor. Bu parayı sigorta şirketinden sizin için alırım diyor. Sigortalı ise size neden güveneyim diyor. Avukat ise “Paranızı peşin olarak iban numaranıza hemen göndereyim siz de belgeyi imzalayın” diyor.

600 tl müşteriye 2400 tl cebe indirilen Değer Kaybı Dosyası

600 TL’yi hesaba geçtikten sonra sigortalı memnun. Konuyu acentesi ile paylaşıyor. Acentesi de konuyu araştırıyor. İşsiz avukatımızın sigortalı adına X sigorta şirketinden 2 bin 500 TL’ye yakın Değer Kaybı Tazminatı aldığını öğreniyor.

Sigorta Şirketine Değer Kaybı İçin Kendiniz Başvurun

Sözün özü, kaskonuz var ve kaza yaptınız. Aracınız yeni ise acentenize veya sigorta şirketinize kendiniz başvurun Değer Kaybı tazminatınızı 600 TL olarak değil 2 bin 400 TL olarak hepsini siz alın.

Değer Kaybı Dilekçe Örneği sitemizde var. Bu dilekçe örneğini doldurarak kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Değer Kaybı Hesaplama yazımızı okuyarak değer kaybı dosyanız dan ne kadar para alacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Değer Kaybı Dosyası Oluştururken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Değer kaybı dosyası hazırlamak için öncelikle aracınızın işlemlerinin bitmiş olması ve faturaların elinizde olması gereklidir.

Aracınızın hasar resimleri ve yanında faturanız var ise dilekçe örneğini doldurarak sigorta şirketine bireysel başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir