Doğa Sigorta Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Türkiye sınırları içerisinde aracınızın trafiğe çıkması için kestirilmesi gereken zorunlu bir poliçedir.Trafik sigortası kaza anında zarar verdiğiniz aracı 2019 yılındaki limiti olan 36.000 tl ye kadar teminat altına almaktadır. Yazımızda bunu daha detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir ?

Trafik Sigortası teminatları Hazine müsteşarlığı tarafından belirlenen limitler dahilinde her yıl başında belirlenmektedir. 2019 yılı için Maddi Hasar Araç Başına 36.000 tl olarak belirlenmiştir. Bunun yanında Maddi Hasar Kaza Başına  72.000 tl ve Ölüm ve Sakatlanma Kişi Başına 360.000 tl gibi limitler belirlenmiştir.

Bütün sigorta şirketleri zorunlu trafik sigortasından bu limitler dahilinde poliçe kesmektedir. Bazı durumlarda sigorta şirketleri ekstra trafik sigortası olarak limitleri arttırmaktadır.

12 Nisan 2017 tarihinde gelen Tavan Fiyat Uygulaması İle Neler Değişti

Tavan fiyat uygulaması ile gelen yenilikler sigorta şirketlerinin arasındaki fiyat uçurumu engellendi. Fiyat farkının engellenmesi ile birlikte sigorta şirketleri prim tutarlarında indirime gitti. Yeni araç alarak trafik sigortası kesmek isteyen ruhsat sahipleri önceki dönemlerdeki yüksek fiyatlardan kurtulmuş oldu.

Böyle bir dönemde Doğa Sigorta Trafik sigortası ürünü ile Türkiye’de fark yaratarak en ucuz sigorta fiyatı vermeye başladı.Türkiye’de bir çok firma sigorta poliçesi kesmektedir fakat Trafik sigortası fiyatı alırken kesinlikle Doğa Sigorta Trafik Sigortası fiyatlarını sorgulamadan poliçe kestirmeyiniz.

Doğa Sigorta Trafik Sigortası Fiyatlarını Nasıl Belirler ?

Trafik sigortası teklifi alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların en başında geçmiş dönemlerde aracınız ile hasar yaptıysanız sigorta priminiz yüksek çıkmaktadır. İlk defa araç almanız durumunda 4. kademe olarak fiyat alabilirsiniz.

Doğa sigorta trafik sigortası fiyatlarını belirlerken

  1. Aracınızın bir önceki yıl hasarsızlık notu,
  2. Aracın marka model özellikleri,
  3. İl trafik yoğunluğu,
  4. Sigorta yapılacak yıl için belirlenen prim miktarı,
  5. Aracın kullanım amacı, (hususi veya ticari)

Gibi hususları göz önünde bulundurmaktadır.

Doğa Sigortadan Uygun Fiyatlı Trafik Sigortası Nasıl Alınır ?

Doğa sigorta internet sitesinde bulunan hızlı ekran ile trafik sigortası teklifi almak çok kolay. Yapmanız gereken hızlı poliçe ekranında bulunan bilgileri doldurmak.

Gerekli bilgiler aracınızın plaka bilgisi , araç sahibinin TC Kimlik Numarası ve Ruhsatınızın araç sahibinin adının yazdığı yapraktaki Belge Seri No’su bilgisidir.

 

doga sigorta trafik sigortasi
doga sigorta trafik sigortasi

Kaza Yapınca Trafik Sigortası Fiyatı Ne Kadar Yükselir ?

Kaza sonucunda trafik sigortası poliçeniz hasar ödemesi yaparsa sizin trafik sigortası kademeniz 1 kademe azalır. Yıl içinde yapılan hasarlarda her bir hasarda 1 kademe alta düşmektesiniz. 1 Kademe alta düşmek sizin trafik sigortası fiyatınızın yükselmesi demektir.

Trafik sigortalarında başlangıç kademesi 4’tür. Bu kademe en hasarlı 1’e kadar düşmektedir. En yüksek 7.kademeye çıkar. Hasarsız geçirilen her yıl sizi bir üst kademeye taşır ve trafik sigortası fiyatınız düşmektedir.

Hasarsız Geçirilen Her Yılda Trafik Sigortası Fiyatım Düşer mi ?

Trafik sigortası fiyatlarında her yıl fiyat düşecek diye bir kural yoktur. Prim oranlarına gelen zamlarla birlikte genelde hasarsız geçirilen yılların sonunda prim oranları ya aynı kalır bazende daha da yükselmektedir.

Prim tutarlarına 2019 yılında her ay yüzde1.5 zam yapılmaktadır. Tavan fiyat uygulamasında her ne kadar en yüksek fiyatlar belirlenmiş olsa da bu zam oranı değişmez.

Yapılan zamlardan etkilenmemek ve en ucuz trafik sigortası fiyatı almak için Doğa sigorta İnternet sitesini ziyaret ederek Doğa sigorta Trafik Sigortası hızlı teklif ekranını kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın