Dolandırıcı Acentelere Dikkat

Dolandırıcı acentelere dikkat ! Sigorta sektöründe her ne kadar teknoloji ile birlikte oto kontrol gelişmiş olsa da kötü niyetli kişiler tarafından dolandırıcılık faaliyetleri sürdürülmektedir.

Trafik Sigortası ve Kasko Poliçelerinin Kontrol Edilmesi

Öncelikle acentelerinizin uzun süredir işlem yaptırdığınız yerler veya telefon , internet aracılığı ile satın alınan sigorta diye ayrılması gerekir.

Acentelerden satın alınan poliçelerde mutlaka kontrol edilmesi gereken alanlar vardır. Öncelikle poliçelerinizin yürürlükte olup olmadığını internet sitemizdeki sorgulama ekranlarından kontrol edebilirsiniz.

Trafik Poliçesi sorgulama yapmak için sorgulama ekranımızı kullanabilirsiniz.

Kasko Sigortası Poliçenizin yürürlükte olup olmadığını plakadan kasko sorgulama ekranımızdan kolayca sorgulayabilirsiniz.

Trafik ve Kasko Sigortalarında Dolandırıcılık Nasıl Yapılmaktadır

Trafik Sigortalarında , kasko poliçelerinde kullanım tarlarına göre fiyat belirlenmektedir. Ankara’da bir acente otomobil kullanım tarzı olan araçların sigorta poliçelerini motorsiklet veya traktör olarak keserek haksız kazanç elde etmiş. Yaklaşık olarak 3.000 kişinin mağdur olduğu olayda hasar yaşanmaması büyük mucize.

Sigorta Poliçelerinde Hangi Bilgiler Kontrol Edilmeli

Sigorta poliçelerinizi aldığınızda ilk olarak aracınızın kullanım tarzını ve plakasını kontrol etmeyi unutmayınız. Sigorta Poliçenizde veya kaskonuzda yanlış araç tipine kesilen poliçelerin geçersiz olması sizi tazminat ödemek zorunda bırakabilir.

Trafik Veya Kasko Poliçelerinin Geçersiz Olduğu Durumlar Nelerdir ?

Trafik poliçenizde kullanım tarzınız farklı ise geçersiz sayılmaktadır. Kasko Poliçenizde kullanım tarzı yerine daha ucuz arabalar seçilerek fiyatın aşşağı çekilmesi sağlanır. Bu yöntem ile aşkın/eksik sigorta uygulaması olduğu için muafiyet ile karşılaşabilirsiniz.

Trafik Veya Kasko Poliçelerinin Ödemesinin Şirkete Yapılmaması Sonucu İptal

Trafik sigortaları peşin ödenen poliçelerdir ve iptali yapılamaz. Ödeme konusunda iptal olma ihtimali yoktur. Trafik Sigortalarında ödeme kaynaklı bir dolandırıcılık yapılamaz.

Kasko sigortaları isteğe bağlı olarak veya ödeme kaynaklı iptal edilebilmektedir. Eğer Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız dolandırıcılık olma ihtimaliniz daha da azalmaktadır. Çünkü ödeme nasıl yapıldıysa şirket iptal durumunda aynı şekilde geri iade etmektedir.

Nakit Ödenen Poliçeler Habersiz İptal Edilebilir mi ?

Kasko Poliçelerinde Nakit ödeme yaptıysanız kötü niyetli acenteler tarafından sizin haberiniz olmadan kasko poliçeniz iptal edilip parası geri iade alınıp aracınızın kasko teminatsız kalması sağlanabilmektedir. Ödeme yöntemi kasko poliçelerinde çok önemlidir. Yazımızda bulunan plakadan araç sorgulama ekranı ile 7 gün 24 saat kasko poliçenin geçerliliğini sorgulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir