Doların Sigorta Fiyatlarına Etkisi

Doların Sigorta Fiyatlarına Etkisi günümüz şartlarında fiyatların sürekli yükselmesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Doların Sigorta Fiyatlarına Etkisi Olur mu ?

Sigorta Hasarlarında araçların değişen parçaları hep dolar ve euro üzerinden olmaktadır. Doların etkisi hemen olmamakla birlikte uzun vadede sigorta fiyatlarının yükselmesine sebeptir.

Sigorta fiyatlarında tavan fiyat uygulamasına geçen şirketlerde devletin zorunlu getirdiği fiyatlar geçerlidir. Fakat kasko poliçelerinde durum farklı. Sigorta şirketleri kasko fiyatlarında inanılmaz yükselişler görüleceğini belirtmektedir. Piyasada ki araç fiyatları parça fiyatları hep yurt dışından gelmekte ve maliyet sürekli artmaktadır.

Güncel Trafik Sigortası fiyatları için Trafik Sigortası Teklif Al formunu doldurabilirsiniz.

Sbm hızlı Teklif al formu ile anında yenileme tekliflerinizi bütün sigorta şirketlerinin fiyatlarıyla tek ekranda karşılaştırabilirsiniz.

Araç Fiyatlarındaki Artışın Kasko ve Sigorta Fiyatlarına Etkisi

Araç fiyatlarındaki artış müşterinin beklentisi aksine her yıl artış demektir. Hasarsız geçirilen yıl sonunda müşterinin beklentisi kaza yapmadım neden fiyatım yükseldi olmaktadır. Fakat yapılan zamlar dolar ve euro da ki yükseliş her sektörde olduğu gibi sigorta sektörünü de olumsuz etkilemektedir.

Araç parça fiyatlarının artması bunun yanında araç bedellerinin artması maliyeti çok arttırmaktadır. Artan maliyet vatandaşa her zaman zam olarak yansımaktadır.

Kasko poliçelerindeki artışın en büyük sebebi doğal felaketlerdir. Yakın zaman da yaşanan dolu felaketinde binlerce araç hasar aldı ve bunun ekonomiye katkısı olumsuz olmuştur. Sigorta fiyatlarına olumsuz etkisi olan bu problem kaskosu olmayan araçlar için daha da büyük maliyetler çıkarmıştır.

Kaza Yapmadım Fiyatım Neden Yükseldi ?

Sigorta acentelerinin en çok karşılaştığı soru Kaza yapmadım fiyatım neden yükseldi olmaktadır. Sigortalardaki mantık her zaman sigorta yapılan araçların hepsini kapsamaktadır. Siz kaza yapmamış olabilirsiniz ama yaşanan kazaların size etkisi kesinlikle vardır.

Yapılan kazalarda sigorta şirketleri zarar görmekte ve ödeme yapmaktadır. Bu ödemeler sonucunda sizin yatırdığınız paraların toplandığı havuzlar zarar görmektedir ve sonuçta herkes etkilenmektedir.

Sigorta Fiyatlarının Yükselmesinin nedeni

Sigorta sektöründe hasar çok öenmlidir. Ne kadar çok kaza olursa siz yapmasanız bile sizi etkilemektedir. Kanunsuz olarak yapılan sigortalar kazaların maliyetinin sigorta şirketine yüklenmesi unutmayın dolaylı olarak da olsa sizi etkilemektedir.

Hiç bir zaman sigorta şirketlerini kandırmaya çalışmayınız sizin başınıza da gelebilir şunu unutmayalım her zaman dolaylı yönden de olsa sizi etkileyecektir.

Sigorta fiyatlarının yükselmesinin ana nedeni yaşanan kazalarda ödenen tazminatların yüksek olmasıdır. Sigortasız olarak araç kullanmayalım yaşanan hasarların size geri dönüşü yüksek maliyetler olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir