Haziran Ayı Trafik Sigortası Tavan Fiyatları

Trafik sigortalarında 12 nisanda Tavan Fiyat uygulaması yapıldı.Tavan fiyat uygulaması ile trafik sigorta fiyatları en düşük ve en yüksek olarak yıl sonuna kadar her ay yüzde 1 zam yapılacak şekilde düzenleme yapıldı.

Haziran Ayında Sigorta Şirketleri Neleri Değiştirdi

Trafik sigortası kesmek istemeyen sigorta şirketleri bu uygulama sonucunda sistemlerinde güncelleme yaparak ödeme yöntemlerini değiştirdi.

Kredi kartına taksitler sona erdi ve havale yöntemi yürürlüğe konuldu.Acenteler bu ödeme yöntemleri sonucunda müşterileri ile sigorta şirketleri arasında köprü görevi gördüğü için büyük sıkıntılar çektiklerini belirtiyor.

Yeni düzenleme sonucunda trafik sigortası kesen şirket sayısı çok azalırken sistemlerini bu uygulamaya göre düzenleyen sigorta şirketleri artık ya hiç sigorta kesmeye izin vermemekte yada farklı ek özellikler sunarak artı prim eklenmesi sonucunda trafik sigortası kesmektedirler.

Haziran ayı itiariyle güncel tavan fiyatlar şu şekilde ; 

En düşük trafik sigortası primi 783 TL ( 8.grup tarifesi )

Türkiye genelinde İller gruplara ayrılmış ve oluşan gruplar Dört, beş, altı, yedi ve sekizinci gruplarda primler sırasıyla yüzde 1, yüzde 2, yüzde 3, yüzde 4 ve yüzde 5 indirimli olarak hesaplanmıştır. Buna göre yüzde 1 artışla birlikte bu illerde otomobil branşında trafik sigortası primleri de şöyle :

Dördüncü grupta yer alan illerde (Sakarya, Düzce, Eskişehir, Ordu, Trabzon, Tekirdağ, Bingöl, Rize, Adana, Samsun, Karabük) en düşük prim 815 TL;

Beşinci grupta yer alan illerde (Denizli, Diyarbakır, Konya, Bayburt, Kırıkkale, Giresun, Malatya, Antalya) en düşük prim 807 TL olarak belirlendi.

Altıncı grupta yer alan illerde (Erzincan, İçel, Gaziantep, Elazığ, Zonguldak, Sivas, Bolu, Siirt, Aksaray, Çorum, Muş, Batman, Bilecik, Bitlis, Kırşehir, Iğdır, Gümüşhane, Artvin) en düşük prim 799 TL

Yedinci grupta yer alan illerde (Niğde, Nevşehir, Kahramanmaraş, Çankırı, Kırklareli, Uşak, Van, Yozgat, Bartın, Karaman, Balıkesir, Edirne, Afyon, Şırnak, Amasya, Ağrı, Manisa) en düşük prim 791 TL

Sekizinci grupta yer alan illerde (Aydın, Tokat, Sinop, Isparta, Tunceli, Çanakkale, Mardin, Hatay, Osmaniye, Kütahya, Muğla, Kars, Kastamonu, Burdur, Adıyaman, Şanlıurfa, Ardahan, Hakkari, Kilis) en düşük prim 783 TL oldu.

istanbul-tavan-fiyat
istanbul-tavan-fiyat

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir