Kasko Değer Listesi

Kasko değer listesi Türkiye Sigorta Birliği tarafından belirlenir.Fiyatların belirlenme süreçleri yazımızda bulabilirsiniz.

Kasko Poliçelerinde Rayiç Bedel Nedir ?

Önceki dönemlerde kasko poliçesi düzenlenirken araçların rayiç bedelleri kasko poliçelerinde bulunmaktaydı.Yeni dönemde araç rayiç bedelleri kasko poliçelerinde yazmamaktadır.Müşteriler araçlarının kasko değerlerini Türkiye Sigorta Birliği sitesinden öğrenebilmektedir.

Kasko Değer Listesinde Kaç Yılına Kadar Olan Araçların Değeri Öğrenilir ?

Araçların marka,model ve detaylı bilgileri girilerek kasko değeri bulunmaktadır.Kasko değer listesi 2003 yılına kadar sorgulamaya izin vermektedir.2003 yılından önceki araçlar internet üzerinde araç satışı yapılan sitelerden kontrol edilebilmektedir.Yasal olarak geçerli bir değer olmasa da fikir alınabilmektedir.

Kasko Poliçesi Yanlış Kesilen Marka Model Araç İçin Teminat Karşılanır Mı ?

Kasko ve trafik sigortası poliçeleriniz de araçlarınızın marka ve modelini kontrol etmeyi unutmayınız.Yanlış kesilen poliçe sonucunda aracınızın pert olması sonucu eksik veya aşkın sigorta problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

Aşkın veya eksik sigorta sonucunda maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.Maddi kayıplara uğramamak için kasko sigortası yaptırdığınızı düşünecek olursak yapılan hatalar sizi sigorta şirketlerine karşı ön yargılı olamaya itecektir.

Kesilen Poliçelerde Devlet Kontrolü Varmı ?

Sigorta şirketleri artık yapılan hataları en aza indirmek için trafik tescil amirliği ile sistemlerini koordine etmiştir.Yapılan poliçelerdeki araç bilgileri ile trafik tescil sistemindeki bilgiler karşılaştırılarak müşterilerin mağdur olması engellenmeye çalışılmaktadır.Hem sigorta şirketlerinin prim kaybı önlenmeye çalışılmakta hemde müşterilerin mağduriyetleri ortadan kaldırılmak istenmektedir.

Kasko Poliçesi Teklifi Al

En uygun ve problem yaşamayacağınız kasko poliçesi teklifi için Kasko Teklif Al sayfamızı ziyaret ederek kasko poliçesi teklifi alabilirsiniz.

Kasko Değer Listesi Nasıl Belirlenmektedir ?

* Birliğimiz üyesi sigorta şirketlerinin sigortaladıkları motorlu kara taşıtlarının kasko değerlerini belirlemelerinde yardımcı olmak üzere, piyasa fiyatları göz önüne alınarak saptanan ve sektör içi bir hizmet gereği birlik üyelerine duyurulan bu fiyatların yapılacak işlemlerde esas alınmasından, TSB hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmez.
* Listedeki binek, arazi taşıtı, hafif ticari araçların değerleri DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret A.Ş’nin katkılarıyla oluşturulmaktadır. Kamyon, çekici, otobüs, minibüs, motosiklet, zirai traktör gibi araçların değerleri ise TSB tarafından hazırlanmaktadır.
* DOD – Doğuş Otomotiv Servis Ticaret AŞ’den gelen değerlerin kontrolünde ve listenin Birlik tarafından hazırlanan bölümü için ikinci el araç ilan siteleri, ithalatçı, imalatçı firmalar ve bunların web siteleri, galeriler, konu ile ilgili süreli yayınlar, gazetelerin ikinci el ilanları ve bunların web siteleri, alıcı veya satıcı tarafından ibraz edilen fatura ve benzeri belgeler gibi kaynaklardan yararlanılmaktadır.

Aracınızın Kasko değerini sorgulamak için TIKLAYINIZ.