Kasko Neleri Karşılamaz ?

Kasko sigortası , araç sahipleri için olmazsa olmaz teminatları içinde barındıran bir poliçedir.

Kasko Sigortası nedir ?

Kasko sigortası aracınızı değeri kapsamında teminat altına almaktadır. Aracınızın kasko değerini öğrenmek için Kasko Değeri yazımızı okuyabilirsiniz. Kasko poliçenizde yılda 1 adet cam değiştirme hakkınız vardır. 1 adet cam değişmesi hasarsızlık kademenizi etkilemez.

Aracınızla yolda kaldığınızda yada arıza anında veya hasar anında yardım hattını arayarak çekici hizmetinden faydalanabilirsiniz. Çekici hizmeti hasarsızlık hakkınızı bozmaz.

Kasko Sigortası Trafik Sigortası Teminatını Tamamlar mı ?

Kasko sigortası trafik sigortasının teminatlarının yetmediği durumlarda ödeme yaparak sizi koruma altına almaktadır. Örnek verelim. Trafik kazası sonucunda suçlu sizsiniz ve hasar verdiğiniz araç pert oldu.

Pert olan aracın değeri 50.000 tl.2017 yılında karşı tarafa verilen hasar teminatı 33.000 tl dir. 33.000 tl üzerini siz cebinizden karşılamak zorundasınız. Kasko poliçeniz var ise kendi aracınızı yaptırmasının yanında karşı tarafa verilen hasarın 33.000 tl haricinde olan 17.000 tl sini kasko poliçeniz karşılamaktadır.

İMM Bedeli Nedir ?

Araç sahipleri için çok önemli bir detaydır. Kasko poliçenizde kendi aracınızın haricinde verilen zararların karşılanabilmesi için bir teminat bedeli olan İhtiyarı Mali Mesuliyet klozu bulunmaktadır.

Bazı firmalarda bu teminat sınırsız olarak verilmektedir. Kasko poliçesi satın almadan önce bu detayı öğrenmeniz sizin hasar anında problem yaşamanızı engeller. Bir başka önemli detay mini onarım olarak verilen teminattır.

Kasko Sigortasında Mini Onarım Teminatı Nedir ?

Mini onarım teminatı ile belirli oranlarda yaşanan hasarları kasko poliçesini bozmadan karşılamaktadır.

Kasko poliçesinin yetkili servislerde onarım olup olmadığını bilmeniz sizin için önemlidir. Bazı şirketler yetkili ve anlaşmalı servisler olarak farklı fiyatlar sunmaktadır.Sizin için yetkili servis önemli bir detay ise kasko poliçenizi kestirmeden bu detayı öğreniniz.

En uygun kasko teklifi almak için Kasko Teklifi Al formumuzu doldurarak bizlere iletebilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir ?

Kasko poliçesinde ki teminatları sadece trafik kazası olarak düşünmek yanlıştır. Deprem ,sel ve su basması , hukuksal koruma , koltuk ferdi kaza gibi tamamlayıcı ve araç sahibini koruma altına alan teminatlar mevcuttur.

Kasko poliçesi alırken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Ülkemizin deprem kuşağında yer alması sebebiyle deprem teminatı çok önemli bir detaydır. Bunun yanında küresel ısınma sebebiyle değişen iklim koşulları önemli bir kloz olan sel ve su basması teminatını öne çıkarmaktadır. Küçük fiyat farkları ile ucuz olarak satın alınan kasko poliçelerinde hasar anında problemler yaşanmaktadır.

Kasko poliçesi neleri karşılamaz?

Sorusunun cevapları arasında şunlar vardır.Alkollü olarak kullanılan araçta yapılan kaza sonucu oluşan hasarları karşılamaz.Ehliyetsiz kullanılan araçta oluşacak hasarları karşılamaz.Yaşanan kazalardan sonra fotoğraf çekilmesi çok önemlidir.Sigorta şirketleri kasıtlı olarak yapılan kazaları karşılamamaktadır.

Sel ve su basması teminatında çok önemli bir detay vardır.Araç hareket halindeyken su birikintisinden geçmeye çalışılması sonucu aracın suya kapılması ile oluşan hasarı sigorta şirketleri ödememektedir.

Sel ve su basması klozunda ki önemli detaylardan birisi aracın hareketsiz haldeyken hasarın yaşanmasıdır. Kasko poliçesi aracın motor arızasını karşılamamaktadır. Aracınızda oluşan mekanik arızaları kasko poliçeniz karşılamaz.

Aracınızın çalınması sonucu sigorta şirketleri polis tutanağı ve aracın yedek anahtarıyla beraber 2 anahtarının da teslim edilmesini istemektedir.Yedek anahtarınız yoksa hasar ödemesi yapılmamaktadır.

Savaş ,nükleer tehlikeler ve bu olaylardan dolayı güvenlik güçleri tarafından alınan önlemler neticesinde aracın uğradığı hasarlar kasko tarafından karşılanmamaktadır.

Kasko sigortası yurt dışında yapılan hasarları karşılamamaktadır.Bazı sigorta şirketlerinde yurt dışı teminatı bulunmaktadır. Yurt dışı teminatı eklenerek Türkiye dışında aracınızı teminat altına alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir