Motosiklet Sigortası Sorgulama

Motosiklet sigortası sorgulaması yaparak bütün sigorta şirketlerinden fiyat alabilirsiniz.

Piyasada fiyat veren her sigorta şirketi motosikletler için poliçe kesmemektedir. Risk oranı çok yüksek olan motosikletlerde tavan fiyat uygulamasından önce çok yüksek fiyatlar çıkmaktaydı.

12 Nisan da yapılan düzenleme ile yüksek fiyatların önüne geçildi. Karşılaştırmalı olarak en uygun Trafik Sigortası Teklifi almak için Trafik Sigortası Teklif Al Formunu Doldurarak sitemizden teklif alabilirsiniz.

Motosiklet Sigorta Fiyatları 2017 – 2018 Forum

Motosikletler için sigorta fiyatlarını araştırırken en çok izlenilen yollardan biri de forum sitelerinde araştırma yapmaktır. Forum sitelerinde paylaşılan fiyatlar bazen yanıltıcı olmaktadır. Reklam alınarak yapılan paylaşımlar ile vatandaşın aklı karışmaktadır.

Sitemizde Sbm Hızlı Teklif Al formu ile yenileme tekliflerinizi anında bütün sigorta şirketlerinde karşılaştırarak görebilirsiniz.Motosiklet sigorta fiyatları 2018 yılında yüzde 5 zamlanarak tavan fiyat uygulaması devam edecektir.

Motosiklet Sigorta Borcu Sorgulama

Motosiklet sigorta borcu sorgulama yapabilmek için motosiklet sahibinin TC kimlik no , motosikletin plakası ve belge seri numarası gereklidir. Bu bilgiler ile hazırlanan yeni trafik sigortası teklifinde borç hesaplaması yapılabilmektedir.

Motosikletin poliçe borcunun ödenmemesi durumunda aylık olarak yüzde 5 artarak borç katlanacaktır. Ödeme yapılmaması sonucunda trafik polisleri tarafından motosiklet bağlanacaktır. Muayene yapılamayacaktır. Motosikletin satışı yapılamayacaktır.

Böyle olumsuz durumların ortaya çıkmaması için trafik sigortanız dolmadan poliçenizi yeniletmeniz gerekmektedir. Motosiklet Sigorta Borcu Sorgulamak için tıklayınız.

100 lük motor sigorta fiyatları 2017 – 2018

Motosikletler de 100 lük veya 150 lik diye ayrım yapılmamaktadır. Motosiklet sahibinin hasarsızlık oranına göre fiyat belirlenmektedir. 2018 yılında tavan fiyat uygulaması devam edeceği duyrulmuştur.

Ocak 2018 de motosikletlerde başlangıç fiyatı İstanbul yani 34 plaka olarak 385 tl tavan fiyatı vardır. Buna ek olarak her ay yüzde 1.5 artış sağlanacak şekilde devam etmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir