Pert Kasko Fiyatları

Pert Kasko Fiyatları

Pert kasko fiyatları şirketten şirkete göre değişiklik göstermektedir. Aracın Markası ,modeli,yaşı bunun yanında araç sahibinin yaşı daha önceki hasar geçmişi en önemli kriterlerdir. Sigorta şirketlerinin hepsi pert araçlara kasko yapmamaktadır. Bütün sigorta şirketlerinin ürün çeşitlilikleri farklıdır. Pert araçlara kasko yapan sigorta şirketleri Orient Sigorta , Ray Sigorta , HDI Sigorta , Anadolu Sigorta gibi şirketlerdir.

Pert Kasko Fiyatı almak için Kasko Teklif Al Formunu Doldurmanız gerekmektedir.

Pert Araç Nedir ?

Araçların bedelinin yüzde 70’inden fazla hasar oluşması sonucunda sigorta şirketleri aracı Pert olarak belirlemektedir. Pert olan aracın daha sonra onarımı yapılarak trafiğe çıkması mümkündür. Trafiğe çıkan bu araçların Trafik sigortasını şirket ayrımı yapılmaksızın poliçelendirilmektedir. Kasko sigortasında durum farklıdır. Her sigorta şirketi Pert olan araca poliçe kesmemektedir. Sigorta şirketlerinde bazı farklı uygulamalar mevcuttur. Bazı sigorta şirketleri araca ekspertiz yaparak trafiğe çıkmaya uygun olup olmadığını kontrol ettikten sonra kasko sigortası yapmaktadır. Örneğin Anadolu sigorta Pert araçlara kasko sigortası yaparken sadece aracın yanması , çalınması ve Pert olması durumuna karşı teminat altına almaktadır.

pert-kasko-teklifi
pert-kasko-teklifi

Ağır Hasarlı Araç Kasko Sigortası Olurmu ?

Ağır hasarlı araç olarak belirtilen araçlar pert olmuş araçlardır. Pert kasko veya Ağır hasarlı araç kaskosu Orient Sigorta , Ray Sigorta , HDI Sigorta , Anadolu Sigorta gibi şirketler tarafından kasko sigortası yapılmaktadır. Bu kasko ürünlerinin çoğalması sonucunda Ağır hasarlı araçların değeri artmaktadır.

Ağır Hasar Kayıtlı Araç Alınır mı ?

Son 10 yılda yaklaşık 400 bine yakın Ağır Hasar Kayıtlı araç mevcuttur. 2016 yılında ise bu sayı 43 bin 11’dir. Ağır Hasar Kayıdı oluşan bu araçlar onarılarak tekrar trafiğe çıkmaktadırlar.

Araç alırken dikkat edilmesi gereken en önemli kriter aracın insan canını tehlikeye atacak kusurunun olup olmamasıdır. Araç alırken mutlaka yetkili servislerde veya özel servislerde ekspertiz yapılmasıdır. Yapılan ekspertiz sonucunda rapor detaylı bir şekilde incelenmelidir. Bazı pert araçlarda kaportasında boya bulunmamaktadır fakat elektronik aksamı ve havayastıkları patladığı için ağır hasar kaydı oluşmuştur. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra Ağır Hasar Kayıtlı araç alınabilmektedir. Ağır Hasarlı araçların piyasa değeri diğer araçlara göre düşüktür. Araç alırken buna dikkat edilmesi gerekmektedir.

pert-kasko-bedeli
pert-kasko-bedeli

Ağır Hasarlı Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Ağır hasarlı araç alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay hasar hava yastıkların da yaşanmışsa onarım sürecinde neler yaşandığı. Onarım sürecinde maliyetten kaçılarak yapılan onarımlar yeni oluşan kazalarda can kaybına neden olmaktadır. Aracın alınmadan önce mutlaka iyi bir ekspertiz sürecine girmesi gerekmektedir.

Yapılan onarımların gerekirse faturalarının görülmesi gerekmektedir. Aracın onarım yapıldığı servisle görüşülmesi gerekmektedir. Yapılan onarımın aracın güvenlik önlemlerinde ne gibi hasarlara yol açtığının bilinmesi ve test edilmesi gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir