Plakadan Kasko Sorgulama

Sigorta bilgi ve gözetim merkezi olarak sigortalı kişilere sunulan hizmetler arasında plakadan kasko sorgulama seçeneği mevcuttur.

Kasko poliçelerinin dolmasına 30 günden az kalan poliçe sahipleri yeni yıl prim fiyatlarını öğrenebilmektedirler.

En uygun kasko fiyatı almak için Kasko Fiyatı Al Formunu doldurabilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş yaparak sizin için en uygun poliçeyi sunmaktayız.

Kasko poliçesinde hasar yaşamış poliçe sahipleri hasarsızlık indirimlerinde düşüş yaşamaktadırlar.

Kasko poliçelerinin teminatları çok iyi analiz edilmelidir. Trafik sigortası poliçesi karşı tarafa verilen hasarları karşılamakta fakat kasko sigortası poliçeniz kendi aracınızın hasarını karşılamaktadır. Hasar sürecinde suç oranları tabiki belirleyici bir unsurdur.

Kasko poliçelerindeki teminatların önemi

Kasko poliçenizde öncelikle herhangi bir muafiyet olup olmadığını sigortacınızdan öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun yanında aracınızın kullanım tarzı sizin için önemli bir kriterdir. Eğer aracınızı kiralık araç olarak kullanıyorsanız sizin kestirmiş olduğunuz kasko poliçesi geçersiz sayılacaktır.

İkame araç klozu kasko poliçelerinizde çok önemli kriterlerin başında gelmektedir.Kasko firmaları genellikle yılda 2 defa 7 gün , yılda 2 defa 15 gün ve sınırsız şeklinde seçenekler sunmaktadır.

Hukuksal koruma klozu sizin kaza sonrasında hukuksal olarak teminat limitleri dahilinde sizin yerinize harcama yaparak , kasko sigortası poliçesi dahilinde bütçenizi korumaktadır.

Koltuk Ferdi Kaza Sigortası ile araç gerek hareket halinde, gerekse park halinde iken, aracın bakımı yapılırken veya araca inilip binilirken meydana gelecek bir kaza neticesinde araçta seyahat eden yolcuların; isim belirtilmeden aracın sürücüsünün ve arsa muavinin; ölüm, sürekli sakatlık ve tedavi masrafları yurtiçi ve yurtdışında temin edilir.

Cam hasarı klozu müşterilerin en çok şikayet ettiği klozlardan birisidir. Poliçe kesilmesi esnasında orjinal cam ve anlaşmalı cam servisleri olarak iki farklı teminat mevcuttur. Poliçenizin prim tutarını etkileyen ana teminatlardan birisidir.

Artan mali sorumluluk klozu kasko poliçelerinin en önemli klozudur. Sigorta şirketleri minimum 10.000 tl den başlayarak bazı büyük şirketlerde sınırsız olarak İMM bedeli olarak belirlenmektedir. İMM olarak belirtilen bu teminat sizin aracınız haricinde trafik sigortanızın limitinin yetmediği yerde sizin için ödeme yapan teminat limitidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli klozdur.

Hasarsızlık koruma klozu hasar sonrasında tek hasar koruma ve çift hasar koruma olarak ikiye ayrılır. Tek hasar korumanın anlamı sizin kasko poliçenizden yapılan 1 hasar sonucunda poliçenizin hasar oranının düşmemesini engeller. Bu teminat yok ise yapılan hasar sonucunda kasko poliçeniz bir alt kademeye inmektedir.

Deprem , sel su basması , çalınma ve terör bulunması gerekli klozların kontrol edilmesi gereklidir.

Bir Cevap Yazın