SBM Evrakta Sahtecilikle Savaşıyor

Sigorta Bilgi Merkezi , SİSEB olarak Suistimal ile Mücadele Farkındalık Haftası nedeniyle 7 Kasım tarihinde “Evrakta Sahtecilik Eğitimi” düzenledi.

Sbm Evrakta Sahtecilik Eğitimi İçin İş Birliği Yaptı

SMB, bu eğitim için ACFE-USİUD (Assosiation of Certified Fraud Examiners – Uluslararası Suistimalİnceleme Uzmanları Derneği) ile işbirliği yaptı.

Sbm evrakta sahtecilik Eğitimine Katılanlar

Eğitime sigorta şirketlerinden hayat ve dayat dışı branşlarındaki uzman katılımcılar katıldı. Emekli Emniyet Müdürü Grafoloji ve Sahtecilik Uzmanı İsmail Özkan’ın verdiği eğitimde katılımcılara örnek vakalarla birlikte değerlendirmeler de yapıldı. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Şirket yetkilileri, bu eğitimlerin devam etmesi yönünde ortak görüş belirtirken, yapılan eğitimlerin sektöre katma değer sağladığına dikkat çektiler. SBM tarafından yapılan açıklamada ise, sigorta sahtecilikleri ile etkin mücadele konusunda farkındalığın artırılması için bu tarz eğitimlerin devam edileceği belirtildi.

Evrakta Sahtecilik Sigortacılık İçin Çok Önemli Bir Detay

Sigorta acenteleri evrakta sahtecilik ile terör finansmanı yapan kişi ve kurumlar ile mücadele eden en etkin kuruluşlardan biridir. Sigorta acentelerinde acente sahipleri olsun bunun yanında teknik personeller olsun sürekli eğitim almalı ve boyle suistimallere karşı eğitimli olmalıdır.

Bir Cevap Yazın