Sıfır Araç Almak Mantıklımı ?

Sıfır araç almak günümüzde bir çok kişinin tercih ettiği araç alma yöntemidir.

İkinci El Araba Almak

Sıfır araç almak yerine ikinci el almayı tercih edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Ekonomik göstergelerin yanında insanların alım gücü ile alaklı bir konudur. Sıfır araç almak yerine araç kiralamak bir çözüm olmaktadır. Araç kiralamanın da faydası kadar zararı olabilmektedir.

Araç Kiralamak

Sizlere bu yazımızda detaylı olarak sıfır araç almanın faydaları ve zararları konusunda bilgi vermek istiyoruz. Sıfır araç almanın yanında kiralamanın da incelemesini yazımızda bulabilirsiniz.

Sıfır Araç Trafik Sigortası Fiyatları

Sıfır fırsat araçları satın almak için yıl sonunu bekleyenler Türkiye’de araba fiyatlarına gelen zamlar sonucunda bir çok hesap yapmak zorunda kaldı. Bu hesapların içinde en çok merak edilenler trafik sigortası fiyatlarıdır.

Sıfır kilometre araçlar Trafik sigortası fiyatlarıyla da fark yaratmaktadır. İlk defa alınan sıfır uygun araçlar daha önce Trafik sigortası fiyatlarıyla müşterilerini memnun ediyordu. Fakat 12 nisan değişikliklerinden sonra ucuz sıfır otomobil alanlar Trafik Sigortası Teklifi aldıklarında yüksek fiyatlarla karşılaşmaktadır.

Sıfır Araç Kasko Sigortası Fiyatları

Sıfır Fırsat araçlarında en uygun sigorta kasko fiyatları şirketler arasında farklılık göstermektedir. Araç bedellerinde oluşan farklar sonucunda en ucuz araç kaskosu marka ve modele göre değişiklik gösterir.

En uygun kasko nerede diye sorulduğunda sigorta şirketlerinin teklif ekranlarına girmek gerekmektedir. Kasko Sigorta Fiyatı teklifi alırken sıfır araçlar için ek aksesuar bedeli de çok önemlidir.

Araç Bedeli Kasko Fiyatlarını Etkiler mi ?

kasko bedeli yüksek araçlarda kasko fiyatları da yüksek çıkmaktadır.kasko primi nasıl hesaplanır sorusu sorulduğunda şartlar sıralanmaktadır. Bu şartlar aracın yaşı , değeri , araç sahibinin yaşı daha önceki yıllardaki hasar olup olmadığı gibi bir çok kriter göz önünde bulundurulmaktadır.

Sıfır Araç Almak İstiyorum

Sıfır peşinat ile araba almak her ne kadar zor olsa da en karlı araba alma yöntemidir. Hiç peşinatsız araba alabilirmiyim diye soranlar daha önceden birikim yaparak bu hayallerine ulaşmaktadır.

Uygun kredili arabalar birikim yapamayanlar için ilk seçenektir. Sıfır araç almak mantıklı mı? diye düşünülecek olursa ikinci el araba alındığında yapılan masrafları hesaplamak gerekir. İkinci el araçlarda masraflar bazen çok yüksek çıkmaktadır. Yapılan masraflar ile sıfır araç almak daha mantıklı hale gelmektedir.

İkinci el taksitli arabalar en çok tercih edilen araba alma yöntemidir. İkinci el taksitle araba almak isteyenlerin ilk tercihleri günümüz ekonomik şartlarında eminevim ile araba almak olmaktadır. Eminevim ile araba almak her ne kadar bankaya olan bağımlılıktan kurtarsa da yüksek faiz oranı ile bütçeleri yormaktadır. Faizsiz otomobil kredisi elinde peşinatı olan ve bazı dönemlerde sıfır faiz fırsatını kaçırmak istemeyenlerin tercihleridir.

araba-almanin-kolay-yolu
araba-almanin-kolay-yolu

Araba Almanın Kolay Yolu

Araba almanın kolay yolu birikim yapmaktır. Yıl sonu kampanyalarını beklemek iyi bir seçenektir. Yıl sonu kampanyalarında firmalar trafik sigortalarını , vergilerini ve daha birçok avantaj sunmaktadır.

Banka Kredili Araç Almak

Banka kredili araç satışı yapan galeriler müşterilerin ekonomik olarak daha rahat fakat masrafı daha çok olan ödeme yöntemlerinden birisidir.

Faizsiz Kredili Araçlar Artık Hayal

Faizsiz taksitli otomobil almak piyasa koşullarında en karlı olan yöntemdir. Faizsiz alınan araçlarda kur farkından dolayı müşteriler yıl sonunda kar etmektedir. İkinci el araç fiyatlarının çok arttığı günümüzde sıfır araç almak daha uygun bir hal almaktadır.

Senetli Araba Satışı Yapan Firmalar

Peşinatlı taksitli araba alan vatandaş biraz daha kolay bir ödeme yöntemi seçmektedir. Peşinat oranı yüksek olanlar da taksit ve vade seçeneği daha esnek olduğu için ödeme kolaylığı olmaktadır.

10 bin tl peşinatla sıfır araba alınabilecek bir çok firma mevcuttur. Alternatif olarak galeriler de finansman sağlayan sistemler mevcuttur. Bu finansman ile müşteriler anında kredi alabilmektedir.

araba-kredisi
araba-kredisi

Araba Kredisi En Uygun Banka Hnagisi ?

En uygun taşıt kredisi veren bankalar her dönemde değişmektedir. Bankalardan sorgulama yaparak faiz oranlarını öğrenebilir ve en uygun kredi veren bankayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sıfır Faizli Araç Kredileri

Sıfır faizli araç kredisi veren banka ekonomik şartlar ile doğru orantılıdır. 0 faizli araç kredisi veren bankalar yıl sonuna doğru ve ekonomiye can vermek için belirli dönemlerde çıkmaktadır.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Sorgulama

Garanti otomobil kredisi faiz oranları son dönemlerde diğer bankalardan daha iyi faiz oranlarıyla kredi vermektedir. İnternet bankacılığı ile çok kolaylıkla öğrenilebilmektedir. İş bankası otomobil kredisi faiz oranlarıyla öne çıkmaktadır.

Bankadan Araç Kredisi Nasıl Alınır ?

Bankadan araba kredisi nasıl alınır ? diye birçok soru gelmektedir. Araç kredisi için aranan şartlar vardır. Araba kredisi çekmek için şartlar şöyle şekillenir. Aracın sahibinin kredi ile daha önceden bir sorunu olmaması gerekir. Bankalar ile daha önceden sorun yaşayan ve hacizlik olan kişilere araç kredisi de olsa bankalar ödeme yapmaz.

Araç Kredisi Her Yaş Araba İçin Geçerli Olur mu ?

Aracın yaşı kredi için önemli bir faktördür. Araba kredisi kaç yaşa kadar çıkar sorusunun cevabını sorduğumuzda bankalardan alınan cevap 5 yaşa kadar çıkacağıdır. Aracıma ne kadar kredi çıkar diye soran müşterilere bankaların cevabı aracınızın kasko değerinin yüzde 70’ine kadar kredi alabilirsiniz.

Araba kredisi için gerekli evrakları tamamlamak gerekmektedir. Bu evraklar aracın hiç bir borcunun olmadığına dair belge. Aracın ruhsatı , aracın kasko değer listesinden belirlenen fiyatı.

İkinci el araba kredisi hesaplaması yapılabilmesi için aracın bedelinin yüksek olması gereklidir. Aracınızın fiyatı 10bin TL ise bu aracınıza kredi çıkmamaktadır. Ancak senet ile satış mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir