Sigorta Haberleri Son Dakika

Sigorta Haberleri Son Dakika Eylül Ayında Artış Yüzde 1.5 oldu

Sigorta haberleri Son Dakika 12 nisanda yapılan tavan uygulamasıyla yıl sonuna kadar trafik sigortası fiyatları artışı yüzde 1 ile sabitlenmişti. 1 Eylül itibariyle bu oran 1.5 olarak güncellendi. Bu güncelleme öncesinde Havuz modeli diye bir güncelleme de yapılmıştı. Sistemde yapılan bu değişiklikler devlet tarafından yapılmaktadır. Yapılan güncellemeler az da olsa trafik fiyatlarında yükselmelere neden olmaktadır. Sigorta şirketleri tarafından poliçe kesmek şuan çok zorlaşmış durumda olmakla beraber acenteler çaresizce sigorta kesmek için farklı yollar denemektedirler.

Trafik Poliçemi Kestiremiyorum

Devlet tarafından sigorta şirketine tavan fiyat uygulaması yapıldığından beri yani 12 nisan’dan sonra kullanılan kelimelerin başında gelmektedir. Trafik poliçesini kestirmek isteyen vatandaş acentelere gitmekte ve tavan fiyat uygulamasıyla ucuzlayan poliçelerini kestirmek istemektedirler. Yaşanan bu süreçte acentelerin kazanç sağladıkları ve müşterileri acenteye çeken ürün olarak belirtilen trafik sigortalarında yaşanan bu belirsizlik çok olumsuz etkiler yaratmıştır. Farklı ürünler piyasaya çıkartan sigortaşirketleri biraz da olsa acenteleri rahatlatmıştır. Tavan fiyat uygulaması kapsamında poliçe kestirmek isteyen vatandaşlarımız ise uzun süredir poliçe kestirdikleri acentelere karşı olan güvenini kaybetmiştir. Arayış içinde olan müşteriler farklı acentelere giderek poliçe kestirmeye çalışmaktadır. İnternet üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda uygun fiyatı da bulmak isteyen müşteri sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Sitemizden Trafik Fiyatı almak için Trafik Sigortası Teklif Al formunu doldurmanız yeterlidir.

Acente Sahipleri Güvensiz Ortamdan Memnun Değil

Uzun yıllardır poliçesini kestikleri müşterilerini kaybetmek üzere olan acenteler hayatları sürdürmek için para kazanmak zorundalar. Müşterilerin ilk olarak trafik poliçesi ile acenteye girdiklerini var sayarsak bu durum çok önemli derecede kazanç ve güven kaybı yaratmaktadır. Basında yayınlanan haberler acenteler tarafından müşterilere anlatılarak güvensiz ortamın ortadan kaşldırılmaya çalışılması acenteleri müşteri karşısnda zor durumda bırakmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz konular bireysel düşüncelerimiz olup hiç bir kurum ve kuruluşla alakası yoktur.

Bir Cevap Yazın