Son Dakika Deprem 2019

Son dakika gelişmesine göre Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Marmara Denizi’nde İstanbul’da hissedilen bir deprem meydana geldi.

AFAD’ın 4.0 olarak duyurduğu depremi Kandilli 4.2 olarak açıkladı.Depremin saat 00.07’de ve yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirlendi.

Merkezi üssü Marmara Denizi olan 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Marmara’da özellikle Bursa olmak üzere Çanakkale, İstanbul  ve Balıkesir’de de hissedilen depremde kısa süreli panik yaşandı.

AFAD’dan  4 Büyüklüğünde Deprem Açıklaması

Marmara Denizi açıklarında 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının AFAD internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Karacabey ilçesi açıklarında Marmara Denizi’nde 4 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

afad-son-dakika-depremler
afad-son-dakika-depremler

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

KANDİLLİ RASATHANESİ VE DEPREM ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ (KRDAE)

BÖLGESEL DEPREM-TSUNAMİ İZLEME VE DEĞERLENDİRME MERKEZİ (BDTİM)

kandilli-son-dakika-depremler
kandilli-son-dakika-depremler

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, yer, derinlik ve saat bilgisini resmi sayfası üzerinden paylaşıyor. Peki, nerede deprem oldu? İşte son depremler

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, verilerine göre günün en şiddetli deprem haberi bu kez Marmara Bölgesi’nden geldi. AFAD’ın 4.0 olarak duyurduğu depremi Kandilli 4.2 olarak açıkladı.

DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) SİGORTANIZ VAR MI ?

Depremlerin yaşandığı Türkiye’de zorunlu deprem sigortanızı yaptırmanız gereklidir. Zorunlu deprem sigortası afet yaşandığında sizin kaybınızı en aza indirmektedir.

Zorunlu deprem sigortası ile evinizde oluşacak hasarlar devlet tarafından ödenmektedir.

Zorunlu Deprem Sigortası priminizi öğrenmek için Deprem Sigortası Hesapla formunu kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın