Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası ; kişileri sigortanın yapıldığı tarih de dahil olmak üzere sonrasında yaşanacak hastalıklar adına koruyan bir sigortadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası muayeneler, tahlil ve tanılar aynı zamanda tedaviler adına ; poliçede imzalanan teminat bedeli kapsamında ödemeler yapar.Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatı almak için Formu doldurabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir ?

Bu sigortadan yararlanan SGK kurumuna bağlı olarak çalışan kişilerden özel kuruluşlarda sağlık hizmeti için talep edilen ek ücret talep edilemez. Sadece küçük miktarda bir katkı payı istenir. Tahlil , emar , film gibi hastalığı tespit edecek giderler bu kapsamda karşılanır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl hesaplanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Karşılar ?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kişilerin yatarak ve ayakta tedavi hizmetlerinin bir çoğunu karşılamaktadır. Sadece geçmişten gelen kronik hastalıklara ait olan giderleri karşılamaz. Genel olarak muayeneler, yoğun bakım ihtiyacı labaratuvar hizmetleri, tanı ve fiziksel tedavi gibi unsurlar poliçede yer almaktadır. Poliçenizin fiyatının artması sizin ek teminatlar veya poliçenizde daha üst paketlerde olan teminatlarda hizmet almanız anlamına gelir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsam Dışı Olan Hastalıklar

Özel kuruluşlardan alınmak istenen diyetisyen ve estetik hizmetleri bu sigortanın kapsamında yer almaz. Bunun yanında psikolojik tedaviler kapsam dışıdır. Geçmişten gelen rahatsızlıklar sigorta şirketlerine göre değişiklik göstermektedir. Tamamlayıcı sigorta genel şartlarında geçmişten gelen rahatsızlıklar hiç bir zaman karşılanmaz. Fakat bazı şirketler ek prim uygulayarak bu hastalıkları teminat altına alabilmektedirler.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğumu Karşılar mı ?

Tamamlayıcı Sağlık sigortaları ek olarak doğum teminatı eklendiyse doğum giderlerini ve mutat kontrolleri karşılamaktadır. Doğum teminatının geçerli olabilmesi için bazı sigorta şirketlerinde 1 yıl bekleme süresi vardır. İlk poliçe kesilir yenilendikten sonra doğum teminatı devreye girer. Sigorta şirketleri genelde sigorta poliçesinin yapıldığı tarihten sonra gebe kalınması durumunda poliçe de doğum teminatı varsa karşılamaktadır.

tamamlayici-saglik-teklif-al
Tamamlayıcı sağlık teklifi almak için formu doldurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın