Trafik poliçesi sorgulama

Trafik Poliçesi Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Trafik poliçesi sorgulama sayesinde poliçeniz kaybolsa bile sorgulama yaparak tarihini öğrenebilirsiniz.Trafik poliçesinin ruhsatınızın arasında bulunması gereklidir.

Bazı polis kontrollerinde trafik poliçeniz arabada olmadığında eksik evrak olarak ceza yazılabilmektedir. Zorunlu trafik poliçenizi mail olarak saklamanız size bir avantaj sağlayacaktır.Son dönemlerde trafik sigortası telefonla kesilmekte ve whatssap üzerinden müşterilere gönderilmektedir.

Mail yoluyla da iletilen poliçelerin takibi kolaylaşmakta ve müşteriler kaybolması durumunda çıktı alarak ceza yazılmasından kurtulmaktadır.

sigortam360 aracınızın trafik sigortası bilgilerini sorgulayabilmeniz için kurulan bir sitedir.Tamamen ücretsiz bir sorgulamadır. Sigortam360 bir çok sorgulama ekranı ile sizlere hizmet vermektedir.

Sadece aracınızın sahibi bilgileri yani size gerekli olan bilgiler TC kimlik numarası ve plaka bilgisi ile trafik sigortanızın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Aracınız şirket üzerine ise vergi numarası ve plaka bilgisi gerekmektedir.Bunların yanında sigorta şirketi bilgileri ile trafik sigortanızı sistem üzerinde teyit edebilirsiniz.Sistem size aracınızın bugüne kadar yapılmış olan trafik sigortasının bilgilerini sunmaktadır.

Yapılan sorgulama sonucunda öğrenilecek bilgiler şu şekilde poliçe başlangıç ve bitiş tarihi , önceki poliçe bilgileri , araç bilgileri  , teminat bilgileri , indirim veya sürprim bilgileridir.

Sorgulama sonucunda sigortanızın bittiğini gördüğünüzde ; Trafik Sigortası Teklif Al yazımızdan en uygun trafik sigortası teklifinizi alabilirsiniz.Aldığınız teklifi bizimle iletişime geçerek poliçe kestirebilirsiniz.Kesilen poliçeyi sizin adresinize kargolar ve mail yada whatsapp ile sizlere ulaştırırız.Sizde rahatlıkla aracınızı kullanmaya devam edersiniz.

Trafik sigortası poliçeniz devletin zorunlu poliçesidir.Zorunlu poliçe olduğu için yaptırılmadığında cezai işlem uygulanmaktadır.

Kaza Anında Trafik Sigortanız Yoksa

Kaza olması durumunda hasarı cebinizden karşılamak zorunda kalırsınız.Maddi ve manevi teminatlar çok yüksek olduğu için kaybınız çok büyük olacaktır.Yaptırılmayan her ay için yüzde 5 sürprim uygulanmaktadır.prim oranlarına gelen zamlar sonucunda çok yüksek fiyatlarla karşılaşırsınız.

Vergilerde olduğu gibi trafik sigortalarında bir af söz konusu değildir.Üzerine gecikme zammı koyulan trafik sigortaları sizin mutlaka ödemeniz gereken yüksek miktar paralara dönüşebilmektedir.

Bu cezalarla karşılaşmamak için trafik sigortalarınızı günü geçmeden yaptırmanız gerekmektedir.

 

 

Trafik poliçesi sorgulama” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir