Trafik Sigortası Günü Geçerse Cezası Nedir?

Trafik sigortası günü geçerse cezası aylık olarak hesaplanmaktadır. Trafik sigortaları ülkemizde yıllık olarak yapılmaktadır. Trafik sigortaları zorunlu poliçeler olduğu için günüde yaptırmak çok önemlidir.

Hafta Sonu Acenteler Kapalı Sigorta Yaptıramazsam Ne olur ?

Hafta sonuna denk gelen poliçelerde hafta başı olan pazartesi günü herhangi bir gecikme zammı uygulanmaz.

Sigortam Doldu 1 Gün Sonra yaptırsam ne olur ?

Trafik sigortasında 1 gün sonra dahi olsa aylık olarak uygulanan yüzde 5 lik zam geçerli olur. Ay sonuna gelen poliçelerde yeni ay da sigorta yaptırılırsa yeni fiyat primi üzerinden ne kadar ödeneceği belirlenmektedir.

En uygun trafik sigortası teklifi için Trafik Sigortası Teklif Al formunu doldurunuz.

Sigorta Parası ödememek İçin Ne Yapılmalıdır ?

Araçları hurda statüsünde veya kullanılmayan araç olsa bile trafik sigortası yaptırılması zorunludur. Trafik sigortası ödememek için araçların hurdaya ayrılması gerekir. Hurdaya ayrılan araçların trafik sigortaları ve vergilerini ödeme zorunluluğu ortadan kalkar. Birde araçların trafikten çekilmesi ile trafik sigortası ve vergi zorunluluğu ortadan kalkar.

arac-cekilmesi

Sigorta Poliçem Bitti Kaza Yaparsam Ne Olur ?

Trafik sigortası poliçeniz bittiğinde gecikme zammı yanında başka problemlerle de karşılaşabilirsiniz.Karşılaşılan en büyük problem hasar yaşanmasıdır.

Trafik sigortası poliçeniz bittiğinde bir hasar yaşanması durumunda hasar tutarını araç sahibi cebinden ödemek zorundadır.

Trafik kazalarında sadece maddi hasarlı kazalar düşünülmemelidir. Maddi hasarlı kazalar yanında ölümlü kazalarda vardır.

Ölümlü Kazalarda Kişi Başı Teminat Kaç Tl ?

Kişi Başı 2017 yılı itibariye 330.000 tl ödeme yapılmaktadır. Bu tutar trafik poliçesinin prim tutarı yanında çok çok küçük bir miktardır.

Sigortam Bitti Polis Yakalarsa Ne Olur ?

Trafik poliçesi olmayan araçlar polis tarafından yakalandığında trafikten men edilmektedir. Polis aracı çekici ile en yakın yediemin otoparkına çektirmektedir.

Çekici parası , otopark parası ve trafik cezası ile birlikte size çok pahalıya patlamaktadır. Trafik sigortası zorunlu poliçe olduğu için bu kurallar çok katı ve uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir