Trafik Sigortası Prim Karşılaştırma Formu

Trafik Sigortası prim karşılaştırma formu ile fiyatlarınızı geçmiş ve gelecek aylara göre en düşük ve en yüksek olarak kontrol edebilirsiniz.

Sorgulama ekranları bilgilendirme amaçlıdır. Tarife kodu ve basamak kodu fiyatlarda belirleyicidir. Yıl içinde yapılan hasarlarda bir adet kazaya kademe bir basamak düşmektedir. Kazasız geçirilen yılda bir basamak yukarı çıkmaktadır. Başlangıç hasarsızlık kademesi 4 ‘tür. En üst kademe 7 olarak belirlenmiştir.

Tarife Prim Sorgu Ekranında Fiyat Nasıl Sorgulanır ?

İl ve ilçe seçimi yapılmalıdır. Araç türü seçimi yapılır. Araç türü fiyat belirlenirken ruhsat üzerinde yazılan araç türüne dikkat etmek gerekir. Fiyat belirlenirken ana faktörlerden biriside araç kullanım tarzı yani araç türü dür.

İşleten tipi seçilirken iki seçenek vardır. Birisi gerçek kişi diğeri ise tüzel kişi dir. Gerçek kişi bireysel olarak alınan araçlar için geçerlidir. Tüzel kişi ise Vergi numarası üzerine alınan araçlar için geçerlidir.

Araç markası ve model yılını doldurmanız gerekmektedir.

En önemlisi Tarife basamak kodu seçeneğidir. Eğer yeni araç aldıysanız ve daha önce üzerinize araç yok ise 4 . basamaktan başlıyorsunuz. Fakat daha önce araç var ve bir hasarsızlık kademeniz var ise bu kademeyi sigorta acenteniz veya sigorta poliçeniz den sorgulayabilirsiniz.

Trafik Sigortası Teklif Al Formu ile Teklif Nasıl Alınır ?

Yeni Aldığınız araçlarda Trafik Sigortası Teklif Al formunu doldurun sizin yerinize biz araştırma yaparak en ucuz fiyatı bulalım ve sizinle irtibata geçelim.

Sigortanız bitiyor ve siz bütün sigorta şirketlerinden yenileme fiyatlarını tabloda karşılaştırmak istiyorsanız bu çok kolay.

Sbm Hızlı Teklif Al formu ile anında yenileme teklifinizi sorgulayabilir ve en uygun yenileme fiyatını kendiniz bulabilirsiniz.

Hasarsızlık Kademesi Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Hasarsızlık kademesi hakkı kazanabilmek için 1 yılı sigortalı ve hasar yaşamamış olmak gereklidir. 1 Yıl doldurmadan satılan araçlarda hasarsızlık indirim hakkı kazanılamaz.

Hasarsızlık indirim hakkınız olup olmadığını öğrenmek için daha önceki sigorta poliçelerinizi sorgulamanız gerekmektedir.

Trafik Sigortası Poliçesi sorgulama ekranımızdan sorgulayabilir ve hasarsızlık kademenizi öğrenebilirsiniz. Poliçenizin hasarsızlık kademesini öğrenmek için yapılan sorgulama sonucunda poliçenizde hasar var ise yazan hasarsızlık kademeniz bir alt kademeye düşmektedir. Sorgulama menüsünde kaza tespit tutanağı sorgulaması yaparak hasarınızın detayını da öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir