Trafik Sigortasında Yeni Uygulama 2019

Sürücüler Trafik Sigortalarında ek prim ödeyebilir

İki yıllık İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Başkanlığı görevini yerine getiren ve son genel kurulda dernek yönetimi tarafından İSAD Onursal Başkanı seçilen Turusan BAĞCI, vatandaşı bilgilendirmeye devam ediyor.

İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği onursal başkanı Turusan BAĞCI, katıldığı televizyon programları aracılığıyla yeni trafik sigortası yönetmeliği ile ilgili önemli noktalara açıklık getirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın konuyla ilgili değişiklik yönetmeliğinin Resmi Gazete’de yayımlanlanmasıyla birlikte şimdi ne olacak soruları sorulmaya başladı.

Trafik Sigortalarında Risk Değerlendirme Kuralları Değişti

Yayınlanan yönetmelikte, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası’nda tarife uygulama esasları hakkında yönetmeliğe “Risk değerlendirmesinde esas alınabilecek trafik kuralı ihlalleri sonucu sürücülere uygulanan ceza puanları ile sürücü belgelerine el konulma süresi ve nedenleri sigorta priminin tespitinde kullanılabilir.” ibaresi eklendi.

FARKLI PRİMLER İLE KARŞILAŞMAMAK ADINA KURALLARA UYULMALI

Yine ilgili yönetmelik devamında ek maddeler olarak; Sürücülerin trafik kuralları ihlali sonucu aldığı ceza puanları sigorta primi belirlenirken dikate alına bilir ve ehliyete el konulma haline bunun süresi ve nedenleri de sigorta priminin tespitinde dikkate alınabilir. ifadelerine yer verildi.

İSAD Onursal Başkanı Turusan BAĞCI, bunsan sonra sürülerin daha dikkatli olması gerektiğini belirtirken; ” Vatandaşlarımız gelecekte yüksek trafik sigortası primleriyle karşılaşmamak adına trafikte zaten uymamız gereken kurallara daha çok özen göstermelidir.” dedi.

Güncel Trafik Fiyatlarınızı sorgulamak için Sbm Hızlı Teklif Al ekranımızı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir