Tramer Sorgulama Sms

Tramer Sorgulama Sms ile artık yapılması çok kolay bir hal aldı.

Tramer Sisteminde Sorgulama Yaparken Hangi Bilgiler Gereklidir ?

Tramer araçların geçmiş hasarlarının kayıt altında olduğu bir sistemdir. Tramer sisteminde aracın motor ve şasi numarası ile sorgulama yapıldığında bütün detaylar ortaya çıkmaktadır.

Tramer de aracın kaç sahip değiştirdiği , hasar adedi , hasar miktarı , değişen parçaları gibi detaylara ulaşılabilmektedir. Ulaşılan bu detaylar plaka bilgisi veya motor ve şasi bilgileri ile sorgulanabilmektedir.

Plaka İle Yapılan Sorgulamalar Doğru Sonucu Verir mi ?

Plaka ile yapılan sorgular her zaman doğru sonucu vermez. Araçların plakaları sürekli alım satım işlemlerinde değişebildiği için problem yaşanabilir. Detaylı sorgulama yapabilmek için 5664 numaralı mesaj hattına kısa kodlar ile sorgulama yapılmaktadır.

Bu kodlara ulaşmak ve detaylı sorgulama yapmak için Hasar Kaydı Sorgulama yazımızı okuyabilirsiniz. Yazıda bulunan görseller size detaylı bütün bilgiyi vermektedir.

Sbm Sorgulaması

Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) Sorgulaması yaparken aracın hasar durumu değil kişinin hasar durumu göz önüne alınarak trafik sigortası fiyatı verilmektedir.

En çok yapılan yanlışlardan bir tanesi Sbm fiyat sorgusu yaparken insanların aracın daha önceden hasarı yoktu diyerek çıkan fiyata itiraz etmesidir. Fakat aracın üzerinize tescil olması sonucunda alınan trafik sigortası fiyatı sizin geçmiş hasar durumunuza bağlıdır. Sbm Sorgulaması için Sbm Hızlı Teklif Al Formunu kullanabilirsiniz.

Plakadan Araç Sorgulama nasıl yapılmaktadır ?

Plakadan araç sorgulama yapılmaktadır. Yapılan bu sorgulama sonucu sadece plakanın hasar geçmişi öğrenilmektedir. Plaka araçların alım satım işlemlerinde sürekli değişmektedir. Bir plaka farklı bir çok araçta kullanılmaktadır.

Sonuçta plakadan yapılan sorgulama doğru değildir. Sorgulama yaparken aracın hiç değişmeyen motor veya şasi numaraları kullanılmalıdır. Motor veya şasi numarasından yapılan sorgulama her zaman doğru sonucu verecektir.

Tramer Sorgulama Ücretsiz Yapılır mı ?

Tramer sorgulama ücretsiz yapılabilmektedir. Sigorta acentelerine verilen ekranlarda Tramer sorgusu yapılmaktadır. Önceki dönemlerde daha detaylı yapılan sorgulamalar mevcuttu fakat son dönemde kısıtlama getirildi.

Müşterilerin bilgi gizliliği nedeniyle bir çok ekran kapatılmıştır. Tramer sorgulama da gerekli bilgiler mevcuttur. Bu gerekli bilgilerden en önemlisi aracın motor veya şasi numarasıdır. Bu bilgiler olmadan herhangi bir sorgulama yapmak mümkün değildir.

hasar-kaydi-sorgulama
hasar-kaydi-sorgulama

Hasar Kaydı Sorgulama Sms

Hasar kaydı sorgulamak için sms olarak kurulan 5664 numarası kullanılmaktadır. 5664 servisinde atılan mesajlar ücretlidir.

Alınan ücret karşılığında hasar bilgileri verilmektedir. Hasar detayları alınarak arabanın geçmişi sorgulanmaktadır. Sorgulanan hasarlarda değişen parçalar ve hasar miktarı da öğrenilmektedir.

Daha Düşük Ücretlerle Tramer Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

sigortam360 servisi ile bireysel üye olunarak alınan kullanıcı adı ve şifre ile daha uygun bütçe ile sorgulama yapılabilmektedir. Sigortam360 internet sitesini kullanmak güvenli mi ? sorusu akıllara gelmektedir.

Sigorta bilgi merkezi tarafından kullanıma açılan sigortam360 sitesi güvenlidir. Yapılan sorgulamalar sonucunda bütün hasar geçmişine ulaşılmaktadır.

Bu hasar geçmişi tramer sisteminde kayıtlı bilgilerdir. Siz aracın tramer sisteminde oluşmuş hasarlarına bu siteden ulaşarak gerekli dökümanların sahibi olursunuz.

Bu dökümanlar sayesinde istediğiniz bilgilere ulaştıktan sonra alım satım işlemlerinde gerekli değerlendirmeyi yapmak size kalacaktır. Tabi tramer sistemine girmemiş hasarlarda olması muhtemeldir.

Bu hasarların tespiti için aracın servislerde gerekli ekspertiz işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Son aşamada gerekli ekspertiz işlemleri için servislere gidilmesi gerekmektedir.

e-devletten-hasar-kaydi-sorgulama
e-devletten-hasar-kaydi-sorgulama

E-devletten Hasar Kaydı Sorgulama

E-devletten Hasar Kaydı Sorgulaması yapılabilmektedir. E-devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra arama yapılarak hasar sorgulama ekranı açılır.

Açılan ekranda gerekli sorgulama yapılabilmektedir. Sorgulama yapabilmek için gerekli bilgilerin bilinmesi gerekir. Bu bilgiler aracın plakasıdır.

E-devlet üzerinden yapılan sorgulama alanında Trafik Poliçe Hasar bilgileri sorgulama ve kasko poliçe bilgileri hasar sorgulama ekranları vardır.

E-devletten yapılan sorgulamalarda sadece kendi üzerinize olan araçların hasarları sorgulanmaktadır. Kendi üzerinize olmayan araçların hasar sorgulamaları e-devlet üzerinden yapılamamaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir