Tropik Fırtına Türkiye’de Doğal Afetin Sigortaya Etkisi

Tropik Fırtına Türkiye’de Doğal Afetin Sigortaya etkisi konuşulmaya başlandı.

Tropik Fırtına Türkiye’de Hangi Bölgeleri Etkileyecek

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek beklenen tropik fırtına için İstanbul için büyük bir risk gözükmüyor. Daha çok Güney Ege ve Antalya’nın batısında görülecek dedi.

Mora Yarım Adası’nda, güneyine doğru kuvvetli rüzgarla birlikte kuvvetli yağışlar da var diyen Tek Akdeniz’de meydana gelmesinin sebebi yüksek deniz suyu sıcaklığı.

Fethiye, Marmaris ve Antalya’nın Batısı Etkilenecek

Türkiye içinde değerlendirmede bulunan Adil Tek ; Bizde de pazar günü akşam saatlerinde güney kesimleri etkileme ihtimali var. Daha çok Fethiye, Marmaris ve Antalya’nın batısında gerçekleşmesi bekleniyor. Rüzgarın şiddeti biraz daha azalmış olacak. Kuvvetli yağış olasılığı ise daha yüksek.

İstanbul için büyük bir risk gözükmüyor. Daha çok Güney Ege ve Antalya’nın batısında görülecek. Pazartesi günü de etkisi azalacak dedi.

Kasko Poliçelerinizi Kontrol Edin Doğal Afet Geliyor

Kasko poliçelerinin ucuz olması adına yapılan en büyük hata Doğal Afet teminatlarının çıkarılmasıdır. Doğal afetler ile ilgili hasarlara muafiyet koyarak yapılan poliçelerde bazen 50 tl ucuz çıkması için teminat kapsamı dışında bırakılmaktadır.

Doğal afet olarak deprem , sel , su hasarları aracınıza en fazla hasarı veren kötü senaryolardır. Mutlaka kasko poliçelerinizi kontrol edin ve doğal afetler ile ilgili teminatları yok ise sigorta acentenize başvurarak teminatların eklenmesini sağlayın.

Doğal Afet Teminatı Olan Sigorta Poliçeleri

Doğal Afetlerin aracınıza verdiği zararları kasko poliçeniz karşılamaktadır. Trafik Sigorta poliçeniz doğal afetler ile ilgili herhangi bir ödeme yapmaz.En çok yapılan hataların başında araç bedeli yüksek olmasına rağmen nasıl olsa trafik sigortam var kasko sigortası yaptırmam gerekmez düşüncesidir.

Trafik Sigortası Doğal Afet Hasarlarını Karşılar Mı ?

Trafik Sigortası Doğal afeti karşılar mı sorusu kış aylarında oluşan doğal afetlerin verdiği hasarlar sonucu sorulmaktadır. Trafik Sigortaları doğal afetler ile ilgili herhangi bir ödeme yapmamaktadır.

Kasko Poliçelerinde Doğal Afet Teminatım Yoksa Ne Yapmalıyım ?

Kasko poliçelerinizde doğal afetler ile ilgili herhangi bir teminat yok ise acentenize başvurarak teminatın eklenmesini istemeniz gerekir. Teminat eklenmesi sonucunda ek prim çıkabilir. Çıkan ek pirimin sizi bir çok risten koruyacağını unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir