Tur Assist Yenilikleri

Tur Assist yeniliklerle süreçleri hızlandırıp müşteri memnuniyetini yükseltiyor.

Tur Asisst Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu Açıklamaları

Tur Assist Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu, dijital dünyadaki yenilikleri asistans süreçlerine dâhil ederek hizmet kalitesini de bir adım ileriye taşıdıklarını belirtirken, Smart DD’yi tüm Türkiye’de kullanılabilir hale getirdiklerini açıkladı.

mobil dosya aktarım uygulaması Smart DD Nedir ?

Tur Assist Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu, Bir süredir İstanbul, Ankara ve İzmir’de devreye aldığımız mobil dosya aktarım uygulaması Smart DD’yi artık tüm Türkiye’de kullanılabilir hale getirdik dedi. Fenercioğlu, Smart DD’nin çalışma sistemini şöyle anlattı;

Smart DD; bütünleşik yapısı sayesinde, alınan çağrılara karşılık gelen hizmetleri, konum ve zaman koşullarına göre en uygun hizmet birimine otomatik olarak atayarak konuya hızlı bir şekilde müdahale edilebilmesine olanak sağlıyor.

Gprs Aracılığı ile hızlı ve kolay hizmet

Sigortalıların, GPS aracılığıyla çağrı merkezi ile kolayca konumlarını paylaşabildiği ve yönlendirilen hizmet birimini takip edebildiği bir uygulama olan RoadMap’i aktif olarak kullandıklarını belirten Fenercioğlu, RoadMap’in bir modülü olan Smart DD’nin kullanımını tüm Türkiye’de yaygınlaştırdıklarını ve bu gelişmenin, hizmet sürelerinin optimize edilmesine olumlu katkı sağlamasını beklediklerini belirtti.

Müşteriler için pratik raporlama programı Qlik Sense

Dijital dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden bir şirket olarak RoadMap ve Smart DD gibi uygulamalarla asistans sektörüne pratik çözümler getirmeye devam etmek istediklerinin altını çizen Fenercioğlu, “RoadMap ve Smart DD, sigorta sektöründeki müşterilerimizden büyük beğeni topladı. Bu durumu göz önünde bulundurarak ikame araç hizmeti için de benzer bir uygulama başlattık” dedi.

Tur Asisst İş Ortakları ile uyum süreci

İş ortaklarının ihtiyaçlarına yönelik yenilikler yapmaya devam ettiklerinden bahseden Fenercioğlu, “Son olarak Qlik Sense adlı raporlama uygulamasını müşteri şirketlerimizin beğenisine sunduk. Qlik Sense, kullanıcıların kolay ve hızlı bir şekilde rapor alabilmesini sağlayan bir program, bu sayede iş ortaklarımız hizmet verilerine rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Ayrıca sistemden alabildikleri günlük raporlar sayesinde hangi ilde, hangi ilçede, hangi hizmet ne kadar sağlanmış gibi verileri grafik olarak görüntüleyebiliyorlar” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Maira sistemi Tur Assist’e Güç Katıyor

Yakın zamanda lansmanını yapacakları MAira isimli sisteme de değinen Fenercioğlu “MAira her departmanda işleyen günlük, haftalık, aylık tüm iş süreçlerinin eylemlerini, uygulama şeklini ve sıklığını robotik senaryolar sayesinde daha az hata ile daha verimli hale getiren bir uygulama.

MAira; otomatik olarak yapılması gereken bütün işlemleri gerçekleştirebiliyor, verileri işleyebiliyor, yanıtları tetikleyebiliyor ve gerekirse diğer sistemler ile iletişim kurabiliyor. Uygulama, başta zaman ve iş gücü tasarrufu olmak üzere, maliyet yönetimi açısından da birçok avantaj sağlıyor” dedi.

Konut onarım hizmetinde Tur Assist 1 adım önde

Tur Assist’in oto dışı hizmetleriyle ilgili de bilgi veren Fenercioğlu, “Oto dışında konut onarım hizmetlerimiz de büyüyerek devam ediyor. Konut onarım hizmetlerinde müşteri tarafında oluşturduğumuz ciddi bir memnuniyet var. Ayrıca konut onarımının dışında endüstriyel hasar onarımlarına da başladık, endüstriyel sektörde sağlamış olduğumuz onarım hizmetlerinden de pozitif geri dönüşler alıyoruz. Müşteri tarafında yarattığımız bu olumlu durum, bizi oldukça mutlu ediyor” diye konuştu.

Joker Mini ile müşteriler Mutlu

Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda ‘Joker’ ve ‘Joker Mini’ isimli yeni ürünleriyle sigortalılık bilincini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Fenercioğlu, kaskosu olmayan müşterilerin, zorunlu trafik sigortalarına ek bir ücret karşılığı asistans hizmetlerini de dahil edebildiklerini belirtti.

Fenercioğlu, şöyle devam etti: ”Kaskosu olmayan bir kişi, aracı arızalandığında trafik poliçesine eklettiği Joker genişletilmiş hizmet paketi ile yol yardım, ikame araç, mini onarım, oto cam, oto çilingir gibi hizmetlerden yararlanabiliyor. Bu ürünü de sigorta firmaları kanalıyla müşterilerimize sunuyoruz. Joker ürününün acentelere yüksek gelir sağladığını da belirtmeliyim.”

Tur ASSİST Müşteri memnuniyeti yüzde 98‘in üzerinde

Türkiye’de artık sigortalı bilincinin arttığının, sigortalıların poliçesinde yer alan asistans hizmetlerini bizzat talep ettiklerinin altını çizen Tur Assist Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Günde ortalama bin araç çekiyoruz. Yine Türkiye’nin her yerinden bine yakın ikame araç teslim edip alıyoruz. Herkes kapıda kalabilir, herkesin arabasının lastiği patlayabilir veya benzini bitebilir.

Bu noktada sağladığımız hizmetlerle sigortalının, poliçeyi satın aldığı sigorta şirketine duyduğu memnuniyetini ve bağlılığının artmasına katkıda bulunuyoruz. Asistans şirketleri ve acenteler sigorta sektöründeki müşteri memnuniyetini sağlamak adına önemli unsurlar.

Sigorta şirketleri ile uzun yıllar iş birliği içinde olan bir asistans firması olarak, sigorta sektörünün önemli dağıtım kanallarından biri olan acentelere de aynı değer ve bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Joker gibi müşterilerin hayatını kolaylaştıran yenilikçi ürünlerle acentelerin komisyon gelirlerini artırmayı hedefliyoruz.

Acenteler unutulmadı

Acentelerin her türlü soru, memnuniyet, görüş ve taleplerini Acente İletişim Platformu aracılığıyla takip ediyoruz. Sigorta şirketleri, acenteler ve biz aynı zincirin birbirine bağlı halkalarıyız. Bu sebeple, ürün ve hizmetlerimizi daha da geliştirerek önümüzdeki yıllarda da hem sigorta şirketlerine hem de acentelere ek faydalar sağlamayı amaçlıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir