Türk Dizileri Sigortalı

Diziler de, oyuncular da sigortalanıyor

Bir bölümü binlerce lirayı bulan diziler sigortalanıyor. Şirketler, projelerin yanı sıra oyuncuları da sigortalatarak yaşanacak aksiliklere karşı önlem alıyor.

Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Güney Amerika, Kuzey Afrika ve İspanya’da reyting rekorları kıran diziler sigortalanıyor. Astronomik rakamlara mal olan projelerin yanı sıra oyuncular da sigortalanıyor. Çekimlerde yaşanacak bir aksaklık durumunda, zararı sigorta şirketi karşılıyor.‘Vatanım Sensin’, ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’ ve ‘İstanbullu Gelin’ gibi projeler sigortalanırken, diğer yapım şirketlerinin de bu yola başvurdukları öğrenildi.

Vatan gazetesinden Mesut Yılmaz‘ın haberine göre, Mapfre Sigorta Reasürans ve Özel Riskler Müdürü Sinem Aydın, “Diziler sözleşmeden önce bittiğinde, bölüm başına harcanan prodüksiyon ücreti kadar ödeme yapılıyor” dedi.

Sigorta sektöründe Türk dizilerinde piyasa koşulları dolayısıyla yapılan sigortalar konuşulmaya başlandı.

Türk dizi sektörü yıldız isimlerini ve iş olarak maddi kayıpları en aza indirmek için sigorta sektöründen yardım alıyor. Dizi ve sinema sektörü Sigortala kaybını en aza indir mantığında ilerliyor.

Kriz dönemlerinde sigorta ihtiyaölarının daha fazla ortaya çıkması gayet doğal bir hareket. Kriz ortamlarında sigorta sektöründe riskler her zaman sigortalanmaktadır.

Bir Cevap Yazın