Turkland Sigorta Yerli Şirkete Satılıyor

Turkland Sigorta Yerli Şirkete Satılıyor.Türk Sigorta sektöründe bir ilk olan, yerli bir sigorta şirketinin yabancı bir sigorta şirketini satın alması işlemi olarak dikkatleri çeken süreç neredeyse tamamlandı.

Türkland Sigorta’yı Satın Alacak Şirket Kimdir ?

Türkland Sigorta ile Maher Yatırım Holding A.Ş. 2018 yılı başında görüşmeler başlamış ve taraflar anlaşma sağlamıştı. Anlaşmanın ardından hukuki ve idari süreç başlamıştı.

28.09.2018 tarihinde Rekabet Kurumu, Türkland Sigorta A.Ş.’nin hisselerinin Maher Yatırım Holding A.Ş. tarafından devralınmasını onayladı.

Rekabet Kurumu izninin alınmasıyla ardından Hazine Müsteşarlığı süreçlerinin sonuçlanması ile birlikte şirketin Maher Holding bünyesinde faaliyetine devam etmesi bekleniyor.

Maher Yatırım Holding A.Ş. Kimin ?

1.4 milyon TL sermayeli Maher Yatırım Holding, Nisan 2015’te Mahmut Erdemoğlu tarafından kuruldu.  Erdemoğlu’nun 50 milyon liralık yatırımla Quick Sigorta’yı kurmuştu.

Turkland Sigorta Şirketi Tarihçesi

Kasım 1989 da Gothaer Alman Sigorta adı ile kurulan şirketimiz 1990 yılında Gothaer-Demir adını almıştır. 1992 yılında Demirbank T.A.Ş. tarafından satın alındıktan sonra ismi Demir Sigorta A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Şirket 1997 yılında Cıngıllı Holding bünyesine katılmıştır. Sigorta sektörüne ürün çeşitliliği sağlayarak referans bir şirket halini alan Demir Sigorta 1999 yılını kendi sektöründe vergi rekortmeni olarak taçlandırmıştır.

Büyümesini 2000’li yıllarda da devam ettiren Demir Sigorta, 2003 yılından itibaren de Demir Finansal Grup Holding iştiraki olarak faaliyetine devam etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir