Uber Araç Sigortası , Sağlık ve Kaza Sigortası

Uber, dünya genelindeki sürücülerine sağlık Sigortası ve kaza Sigortası sunarak fark yaratmak istiyor.

Uber Ceosu Sigorta Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Katıldığı bir etkinlikte şehir taşımacılığının Amazon’u olmak istiyoruz diyen Uber CEO’su Dara Khosrowshahi şirketin imajına değer katacak bir açıklama yaptı.

Khosrowshahi,  tam zamanlı çalışanları ve sürücüler arasındaki çalışan haklarına yönelik açığı kapatmak istediklerini söyledi. Bu açığı kapatmak için sigorta şirketlerinden özel sigorta poliçeleri istedi.

Uber Araçlarına Yönelik Özel Ürünler Geliştirilecek

Fortune‘ın düzenlediği  “Most Powerful Women Summit“e konuk olarak katılan Khosrowshahi’ye göre Uber, şirket olarak  ilk kez  Uber sürücülerinin  çağrısını dinliyor ve onlara yönelik  hizmet kapsamlarını geliştirmeyi planlıyor.

Uber’in sürücüleri partner olarak görmesine karşın farklı aksiyonlar aldığını belirten Khosrowshahi şirket kültürün de  eleştirdi. CEO, “Onları iş ortağı olarak görüyorsanız, o zaman onlara iş ortağı gibi davranın” dedi.

Uber Sürücüleri İçin Sağlık Sigortası Ve Kaza Sigortası Yapılacak

Fortune’da yer alan bilgilere göre Uber kısa bir süre önce Avrupa Birliği’ndeki sürücü iş ortaklarına sağlık ve kaza sigortası sunmaya başladı. Khosrowshahi, şirketinin Avrupa Birliği ülkelerinde çalışan sürücülere sağladığı bu hizmetleri dünya geneline yaymak istiyor.Ancak sürücülere yönelik  sağlanmak istenen bu kapsamlara yönelik ücretlerin Uber’in sağlayacağı anlamına gelmediği belirtiliyor.

Uber Araçları İçin Sigorta Şirketlerinden Özel Ürün İsteği

Khosrowshahi, daha öncesinde bu konuya değinmiş  sigorta şirketlerine farklı bir iş modeli önermişti. Buna göre, bu şekilde çalışan kişilerin şirket tarafından sigortalanması yerine, çalıştıkları işe göre sigortalanmaları gerektiğini savundu.

Khosrowshahi, işçilerin tıbbi ve diş hekimliği sigortası gereksiniminden dolayı tek bir işverene daha az bağlı olduğu bir geleceği öngörüyor. “Bence bu konu, şirket hakkında değil, iş hakkında olmalı” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir