Ucuz Trafik Sigortası İçin 3 Altın Kural

Trafik Sigortası fiyatları her ay artmaktadır. Artan fiyatların yanında yıl içinde yapılan kazalar ile trafik sigortası fiyatlarınız çok daha yüksek çıkmaktadır.

Trafik Sigortası Poliçelerinizin Yüksek Çıkma Nedenleri Nelerdir?

Trafik Sigortası poliçelerinizin yüksek çıkmaması için 3 altın kural vardır. Bunların en başında 1-kaza yaptığınızda karşı tarafa verdiğiniz zararların çok düşük miktarlarda olmasına rağmen trafik poliçeniz üzerinden işlem yapılarak trafik poliçenizin hasarsızlık oranınızın bozulması.

Örneğin kaza sonucunda karşı tarafa verdiğiniz 100 tl lik bir hasar sonucunda rapor tutarak trafik poliçenizden işlem yapılması sonucu poliçenizin yenilemesi sırasında 200-300 tl lik bir prim artışı olması.

Böyle durumlarda trafik poliçenizden işlem yapılmaması en uygun olan yöntemdir. 500 tl nin altındaki hasarları cebinizden yaptırdığınızda bir daha ki yıl trafik poliçe priminiz daha düşük çıkacaktır.

2-Trafik Sigortası poliçeleriniz aracınızın kullanım tarzına göre değişmektedir. Örneğin Otomobil olarak kullanılan araç ile kamyonet olarak kullanılan bir araç arasında 400-500 tl lik bir fark oluşmaktadır.

Ticari olarak kullanılmayan Kamyonet yerine otomobil kullanarak trafik sigortası masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

Otomobil trafik sigortaları en dip fiyat olarak 600 tl ödenirken Kamyonet olarak ruhsatı olan hususi kullanımlı bir kamyonetin en dip fiyatı yaklaşık 900 dir. Bu konuları dikkate alarak trafik sigortası fiyatları

3- Trafik Sigortası Poliçeleriniz yenileme döneminde gerekli araştırmayı yaparak SBM Teklif ekranımızdan bütün sigorta şirketlerinden en ucuz fiyatı araştırmanız gerekmektedir. Bazen bir önceki yıl yaptırılan sigorta şirketi bir sonraki yıl en ucuzu olmayabilir. Her yıl detaylı araştırma yapmak size tasarruf sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın