Unutulan Sigorta Paraları Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Unutulan Sigorta Paraları Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Unutulan sigorta paraları sorgulama yapmak çoğu zaman vatandaşın aklına gelmeyen bir uygulamadır. Sigorta şirketlerinde bir kaza sonrasında kazandığı tazminatı yada hasar alıcağını unutan vatandaşların alacakları güvence hesaplarına devrediliyor. Teknolojiyi kullanarak artık sorgulama yapılabilmektedir. Unutulan para miktarı azımsanmayacak kadar büyük miktarlara ulaşmıştır. 152.919 kişi parasını almadı. Alınmayan para tutarı 33 milyon 285 bin lira olarak kayıtlara geçmiştir. Sizinde unuttuğunuzu düşündüğünüz paralar var ise makalemizde gerekli sorgulama adımlarını kullanarak bulabilirsiniz. 1 Subat 2017 ile 15 Haziran 2017 bekleme döneminde 27bin 984 kişi parasını almak için başvurmuş. Bu kişilere yapılan ödeme miktarı 13 milyon 285 bin 807,57 tl olarak kayıtlara geçmiştir. 33 milyon 285 bin 632 tl ise güvence hesabına aktarılmıştır.

Güvence Hesabında Sorgulama Yapmak

Güvence hesabına aktarılan paralar belirli dönemlerde sorgulanmaktadır. Belirtilen süre geçtiyse herhangi bir ödeme alınamamaktadır. Sorgulama sonucunda sigorta şirketinizi öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketlerine internet sitelerinden veya acil iletişim hatlarından 7/24 ulaşabilirsiniz. İsteklerinizi dilekçe yoluyla iletmeniz daha kesin sonuç almanızı sağlar. Başvurular hak sahibi tarafından yapılmalıdır. Başvurular yazılı olarak yapılmaktadır.

Sorgulama esnasında istenilen bilgiler ( tc/vergi no , Ad , Soyad , Doğum tarihi) bilgileridir.

Sorgulama yapmak için tıklayınız.

güvence hesabi sorgulama
güvence hesabi sorgulama

Ödemeler

Hesap yönetimince, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, tazminat miktarında ve hak sahiplerinde tereddüt bulunmadığı takdirde belirlenen miktar, hak sahiplerine ilgili banka aracılığı ile ödenir. Aksi bir durumda herhangi bir ödeme yapılmamaktadır.

Sigorta Şierketlerince internet sitelerinde unutulan paralar sekmesi altında sorgulamalar yapılmaktadır. Hangi sigorta şirketinde hasar yaşadıysanız internet sitesine girerek sorgulama yapabilirsiniz. Hatırlamıyorsanız Eksper Raporu Sorgulama yazımızdan hasarlarınızı sorgulayabilrisiniz. Sorgulama sonucunda kaza detaylarına ulaşabilir gerekli sorgulamaları yaparak mağduriyetinizi giderebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir