Yabancılar İçin Sağlık Sigortası Fiyatları

Türkiye’de yabancılar için sağlık sigortası ürünü yaptırmak zorunlu bir hal almıştır.

Yabancılar için Yabancı Sağlık Sigortası ürünü yaptrımanın en büyük nedeni oturum izni alabilmektir. Oturum izni için yabancı sağlık sigortası şartı aranmaktadır. Yabancı kişiler yabancı sağlık sigortası yaptırmak için pasaport bilgilerini veya 99 la başlayan yabancı kimlik numaralarını kullanmaktadır.

Yabancı Kimlik Numarası veya Pasaport Bilgileri Gerekir mi ?

Yabancı Sağlık Sigortası yaptırabilmek için sigorta acentelerine gitmek yeterlidir. Sigorta acentelerinde yabancı kimlik numarası , yabancı vergi numarası veya pasaport bilgileri yeterlidir.

Bir yıllık veya iki yıllık olarak yabancı sağlık sigortası poliçesi kesilebilmektedir.

Yabancı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar ?

Yabancı saglık sigortası kişinin geçmişten gelen hastalıkları haricinde bütün hastalıkları karşılamaktadır. Kişinin Türkiye’de anlaşmalı hastanelerden hizmet almasını sağlamaktadır. Poliçe kestirmeden önce size en yakın anlaşmalı hastaneleri öğrenin.

Anlaşmalı Özel Hastaneler Dışında Hizmet Alınabilir mi ?

Yabancı sağlık Sigortasında anlaşmalı özel hastaneler dışında hizmet alınamaz. Poliçenin geçerli olduğu özel hastanelere internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortası Prim Tutarlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir ?

Yabancı sağlık sigortası prim tutarlarını etkileyen en büyük faktör sigortalının yaşıdır. İkinci faktör sigortalının cinsiyetidir.

İki yıllık olarak yapılan poliçelerde prim miktarı daha az çıkmaktadır. İki yıllık sigorta poliçeleri daha avantajlı ve ucuzdur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir