Yeşil Kart Sigorta Poliçesi

Yeşil Kart Sigorta Poliçesi genelde yaz aylarında tatil için yurt dışına gidecekler için önemli bir poliçedir.

Yaz aylarında tatil ve yurt dışı tatili bir araya geldiğinde sigorta şirketlerine talep artar. Yeşil kart sigorta poliçesi kestirmek için 2 yol vardır.

Yeşil Kart Sigorta Poliçesi Nasıl Kestirilir ?

Birinci yol sigorta acentelerine başvurarak poliçe kestirmektir.

İkinci yol ise yurt dışına çıkarken kapıda yapılarak poliçenizi teslim almanızdır. Yurt dışına araba ile çıkmak için yeşil kart sigorta poliçesinin olması kesinlikle şarttır.

Yeşil kart sigorta poliçesi olamayan araçlar yurt dışına çıkamaz. Yeşil kart sigorta poliçesi Türkiye dışında oluşan hasarlarda karşı tarafa verdiğiniz zararları karşıladığı için çok önemlidir.

Yeşil Kart Sigortası Nedir ?

Yeşil kart sigortası kısaca anlatmak gerekirse Yurt dışında bir trafik kazası geçirdiğinizde karşı tarafa verdiğiniz zararları sizin adınıza ödeyen sigorta poliçesidir.

Yeşil Kart Sigorta Poliçesi Türkiye’de Geçerli mi ?

Türkiye sınırları içerisinde geçerli değildir. Türkiye sınırları dışında geçerlidir. Türkiye sınırları dışında avrupa ülkelerinde geçerlidir. Sigorta şirketlerinde poliçe kestirdiğiniz de sigorta poliçesi üzerinde geçerli olduğu ülkeler yazmaktadır. Bu ülkeler dışında geçerli değildir.

yesil-kart-sigorta-policesi
yesil-kart-sigorta-policesi

Yeşil Sigorta En Ucuz Hangi Şirket ?

Yeşil sigorta poliçelerinde fiyatlar euro üzerinden hesaplanmaktadır. Sigorta şirketleri aynı tarife üzerinden işlem yapmaktadır.

Yeşil Sigorta da en az 15 güne kadar ve en fazla 1 yıllık poliçe düzenlenmektedir. Fiyat tarifesine ulaşmak için tıklayınız.

Yeşil Kart Sigortası Genel Şartları

Türkiye cumhuriyetinde kullanılan kara yolu zorunlu mali sorumluluk poliçesi genel şartlarının aynısı geçerlidir. Yeşil kart sigortası yurt dışında geçerli olan bir Trafik sigortası Poliçesidir.

Yeşil Kart sigorta Poliçesinde Hasarsızlık İndirimi Var Mı ?

Bu poliçe ile yurt dışında trafik kazalarında 3 şahıslara verilen zararlar teminat altına alınmaktadır. Yeşil kart sigortasında 1 yıllık kesildiği zaman hasarsızlık indirimi mevcuttur.

1 yıldan az kesilen yeşil kart poliçelerinde hasarsızlık indirimi yoktur. Hasar oluştuğu zaman Yeşil Kart sigortası poliçelerinde hasar oluşur. Oluşan bu hasar sonucunda prim oranları değişmektedir.

Yeşil Kart Sigortası Teklif Nasıl Alınır ?

Yeşil Kart Sigorta Poliçesi teklifi almak için bir kaç belge gereklidir. Gerekli belgeler arasında Ruhsat fotokopisi ve Trafik Sigorta poliçesi vardır.

Ruhsat fotokopisi gerekli olmadığı durumlarda ruhsat sahibinin tc kimlik numarası , aracın belge seri numarası ve plaka istenmektedir. Aracın Trafik sigorta poliçe bilgileri kesinlikle gereklidir. Aracınızın Trafik Sigorta Poliçesini sorgulamak için tıklayınız.

Yeşil Kart sigortası yanında yurt dışına giderken Kasko poliçenize kesinlikle yurt dışı teminatını ekletmeyi unutmayınız.

Yeşil Kart Sigortası Teklifi almak için Trafik Sigortası teklif al Formunu doldurmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir