Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatı Hesaplama Tablosu

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatı Hesaplama Tablosu olarak oluşturulan tabloda fiyatları kolayca hesaplayabilirsiniz.

Zorunlu deprem sigortası poliçelerinde hesaplama yapabilmek için bazı bilgilere ihtiyaç vardır. Bu bilgiler ile oluşturulan teklifler bütün sigorta şirketlerinde aynı fiyatı vermektedir. Devletin vermiş olduğu metre kare başına birim fiyat ile teklifler oluşturulmaktadır. Oluşturulan teklifler ile Sigorta şirketlerinden poliçe kestirebilirsiniz.

Dask Sigortası Peşin Veya Taksitli Ödeme

Dask poliçelerinden peşin veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde sigorta şirketlerinde farklılıklar oluşabilmektedir. 3 veya 4 taksit olarak ödeme yapılabilmektedir.

Dask Sigortası Yapılırken Hangi Bilgiler Gerekir ?

Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmak için evinizin veya iş yerinizin tapusu gereklidir. Tapu üzerindeki pafta ve parsel bilgileri bir de bağımsız bölüm bilgilerinin karşılaştırılması gerekmektedir.

Tapu sahibinin TC Kimlik numarası gereklidir. Bazen kiracılar kendi üzerine Dask Poliçesi kestirmektedir. Bu uygulama yanlış bir uygulamadır ve deprem hasarı yaşanırsa ödeme alınamamaktadır.

Açık adresin detaylı bir şekilde biliniyor olması gerekir. Adres kodu sisteminde açık adres ile sorgulama yapılarak adres kodu bulunur. Adres kodunun bulunamadığı durumlarda Evinizin veya iş yerinizin bağlı olduğu belediyeden tapu ile gidilerek adres kodunun öğrenilmesi gerekir.

Evinizin veya iş yerinizin kaç metre kare olduğu , kaç katlı ve kaç yılında inşaa edildiği bilgisi size sorulmaktadır.

Dask Sigortası Hangi Hasarları Karşılamaktadır ?

Zorunlu deprem sigortası (DASK) sadece deprem ile oluşan hasarları ödemektedir. Bunun haricinde oluşan doğal afetlerde ödeme yapılmamaktadır. Poliçenizin üzerinde belirtilen limitler dahilinde oluşan deprem hasarlarını zorunlu deprem sigortanız ile karşılayabilrisiniz.

Elektrik , Doğalgaz , Su Aboneliklerinde Dask Yaptırmak Gerekir mi ?

Yapılan son kanun değişiklikleriyle elektrik , su,  doğalgaz gibi işlemlerde zorunlu deprem sigortası yaptırmak zorunlu hale getirilmiştir. Kiraya verilen ev ve iş yerlerinde yapılan her işlem için zorunlu deprem sigortası istenmektedir.

Dask Olmadan Evimi veya İş Yerimi Satabilirmiyim ?

Zorunlu deprem sigortası kestirmeden ev veya işe yerlerinin satışı yapılamamaktadır. Tapu müdürlüklerinde yapılan ev veya işyeri işlemlerinde zorunlu deprem sigortası poliçesi istenmektedir.

Dask Poliçemi Nereden ve Nasıl Sorgulayabilirim ?

Zorunlu deprem sigortası poliçelerinizi 125 numaralı telefondan Tc kimlik numaranız ve sorgulamak istediğiniz yere ilişkin adres ile sorgulama yapabilirsiniz. 125 numaralı telefondan sigortanızın hangi acentede kesildiği , poliçe numaranız ve Dask poliçe numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir