Zorunlu Trafik Sigortası Doğal Afeti Karşılarmı ?

Trafik sigortası doğal afeti karşılarmı ? sorusu doğal afet yaşandığı zamanlarda en çok sorulan sorulardan biridir.

Zorunlu Trafik Sigortası Kendi Aracının Hasarını Karşılar mı ?

Trafik Sigortası poliçesi satın alan araç sahibi çoğu zaman poliçesinin teminatlarını bilmemektedir. Zorunlu olarak yapılan trafik sigortası poliçesi sürücülerin yolda devlet tarafından garanti altına alındığı poliçedir.

Devlet zorunlu olarak yaptırılan trafik sigortası ile maddi ve bedeni zararları teminat altına almak için sigorta şirketlerini yetkili kılmıştır. Trafik sigortası poliçesinde sadece karşı tarafa verilen zararlar teminat altına alınmaktadır.

Örnek Zorunlu Trafik Sigortası Hasar Ödemesi

Örnek vermek gerekirse ; Oluşan bir kazada 2 araç olduğunu varsayalım. Kaza sonucu oluşan maddi hasarda 2 tarafta hasar bildirimi yapar. Eksperler tarafından incelenen hasarda suç oranları belirlenir. Belirlenen suç oranları çerçevesinde yüzde 100 suçlu olan tarafın trafik sigorta poliçesi karşı tarafın hasarını karşılar.

Kaza Anında Suç Oranı Belirlenmesi

Suç oranı yüzde 50 50 ise her 2 tarafın trafik sigortası poliçesi birbirinin hasarını karşılar. Oluşan hasar sonucunda trafik sigortası poliçeleri hasar ödemesi yaptığı için bir alt kademeye düşerek hasar almış olurlar. En uygun trafik poliçesi fiyatı almak için Trafik Sigortası Teklif Al formunu doldurabilirsiniz.

Meydana gelen doğal afetlerin aracınıza verdiği zararı sadece kasko sigortası poliçeniz karşılamaktadır.Kasko poliçesi doğal afetler bunun yanında aracınızın zarar görmesi veya tarafınızdan aracınıza gelen hasarları karşılamaktadır.

Kasko Sigortası Neleri Karşılar

Kasko sigortası teminatları müşteriler tarafından seçilebilmektedir. Daha az prim ödemek adına bazen muafiyetli poliçelerde kesilmektedir. Kasko poliçesi aracınızın yanması, çalınması, pert olması durumda sizi garanti altına almaktadır.

Kasko sigortası genelde 10 yaşının altında araçlara kesilememektedir. Bazı firmalar tarafından 15 yaşına kadar olan araçlara poliçe kesilmektedir. En uygun ve sizi mağdur etmeyecek teminatların olduğu bir kasko poliçesi teklifi almak için Kasko Teklif Al formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın